Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Změna URL u Facebook stránek

Založili jste Facebookovou stránku, ale vygenerovaná URL adresa je těžko zapamatovatelná a potřebujete jí změnit? Pak vám přinášíme jednoduché řešení, jak URL adresu změnit.

Stačí k tomu pár jednoduchých kroků. V prvním kroku musíte otevřít svoji facebook stránku.

Krok 1uKrok 1

 

Zhruba uprostřed obrazovky je „Upravit stránku“.

Krok 2u

 

 

Krok 2

Na toto tlačítko kliknete, a vyroluje se vám menu úprav. Vy zvolíte „Upravit nastavení“.

kork 3

 

Krok 3

Po kliknutí se dostanete do administrace vaší facebook stránky, konkrétně do „Spravovat oprávnění“. Hned pod tím nalezneme „Základní informace“.

Krok 3uKrok 4

 

Po jejich rozkliknutí se nám objeví stránka se základními informacemi. Zde můžete změnit název své stránky, zařazení stránky v katalogu případně adresu (například u facebook stránek firem apod.). Kromě toho zde můžete změnit URL vaší stránky. Ve vrchní části stránky máte možnost „Změnit uživatelské jméno“.

Krok 4u

 

Krok 5

Když tuto volbu otevřeme, můžeme rovnou změnit uživatelské jméno, a tím i URL facebook stránky. Než jméno změníme, musíme si vybrat, které stránky se to bude týkat (platí to hlavně v případě, že máte stránek více).

Krok 5uKrok 6

 

Když máme zvoleno, můžeme si vymyslet jméno, slovo (o minimální délce 5 znaků) a to zapsat do příslušného okénka. Pak stačí „Ověřit dostupnost“. Pokud se stane, že vámi zvolené jméno není dostupné, musíte vymyslet nové.

Krok 6u

 

Krok 7

 

Pokud jste vymysleli jméno tak dobré, že je stále volné, pak už zbývá jen potvrdit změnu jména, a své fanoušky můžete přímo odkazovat na vaši adresu www.facebook.com/VamiZvoleneJmeno

Krok 7u

 

Krok 8Krok 8u

Krok 9

Když jsme si ukázali, jak změnit URL Facebookové stránky, řekněme si, jak můžeme změnit název Facebookové skupiny. Název Facebookové skupiny můžete změnit do určitého počtu fanoušků.  Tuto změnu lze provést pouze v případě, že vaše Facebooková skupina nemá více jak 200 fanoušků.

Pokud tohle kritérium splňujete, pak můžete bez obav název stránky změnit. Změna názvu stránky probíhá podobným způsobem, jak změna URL. První čtyři korky jsou stejné, jediná změna nastane právě v kroku čtyři. Zde v kolonce „Název“ změníte název vaší stránky.

Krok 1.1

Změna názvu
Krok1.2

Uložení změny

Těmito jednoduchými kroky můžete změnit URL a název vaší Facebook stránky.

 

 

 

Publikováno: Středa, 5 Červen, 2013 autorem Facemag.cz