Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Zlobivé vojandy: Skandál v izraelské armádě

Skupina mladých žen, příslušnic Izraelských obranných sil, se rozhodla nafotit sérii provokativních fotek ve spodním prádle. Nesmělo chybět částečně obnažené poprsí, vojenský mundúr a samozřejmě zbraně.

Slečny zveřejnily fotografie na Facebooku a reakce jejich zaměstnavatele byla jednoznačná: za neslušné fotografie z areálu kasáren bylo se skupinkou vojand zahájeno disciplinární řízení.

Příslušnice Izraelských obranných sil IDF, jak je neznáte

Příslušnice Izraelských obranných sil, jak je neznáte

Fotografie zobrazují ženy ve spodním prádle, jak si zakrývají ňadra zbraněmi, jinde pózují v helmách a napůl svlečených uniformách. Izraelské obranné síly (IDF) celou situaci komentovaly slovy, že se nejedná o chování vhodné pro příslušníky izraelské armády.

Vojandy , příslušnice IDF, odhalily více, než je obvyklé

Vojandy odhalily více, než je obvyklé

Zpráva, kterou o celém případu IDF vydaly, nezveřejňuje jména neposlušných příslušnic ani trest, jaký jim byl v disciplinárním řízení udělen. Víme pouze, že se jednalo o čerstvé rekruty a že jim byly uděleny speciální edukační lekce, které by měly zabránit podobnému chování i v budoucnu.

V budoucnu by se již takovéto fotografie dívek, příslušnic izraelské IDF objevit neměly

V budoucnu by se již takovéto fotografie dívek v IDF objevit neměly

Sociální média – nepřítel č. 1 izraelské armády

Nejedná se o první problém, který izraelské armádě způsobila sociální média. V roce 2010 svět obletělo video, na kterém mladý izraelský voják sugestivně tančí kolem palestinské ženy se zavázanýma očima. Tento incident následoval po fotografiích izraelské vojačky, pózující u palestinského zajatce, které byly zveřejněny dříve toho roku.

Izraelská vláda v reakci na to zakázala svým příslušníkům používat sociální média, když zrovna pobývají na základně. Tento zákaz měl zabránit dalším trapným odhalením, nicméně zůstává otázkou, zda je vůbec účinný. Tento rok již opět probleskl skandál, kdy izraelský voják na svém twitterovém účtu zveřejňoval antipalestinské výroky a na několik sociálních sítí nahrál fotky, kde byl nahý a se zbraní.

Zdroj: http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-4387423,00.html

Zdroj obrázků: http://dofiga.net/

Publikováno: Pondělí, 17 Červen, 2013 autorem Facemag.cz