Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Žít Brno žije: Zrušení stránky jí přivedlo tisíce fanoušků

Již dva dny plní stránky novin a zpravodajských serverů zpráva o zrušení facebookové stránky iniciativy Žít Brno. Akce, která měla asi původně iniciativě uškodit, jí naopak maximálně prospívá.

Facebooková stránka Žít Brno tepala nešvary brněnské radnice. Představitelům města se to samozřejmě nelíbilo, ale k vyjádření nesouhlasného názoru si zvolili ten nejhorší možný prostředek: stránku nechali zrušit pro údajné porušování práv. 

V současné informační době se ale jedná o dost nešťastnou taktiku. Zpráva o zrušení stránky se rozlétla doslova po celém internetu a objevila se i v tištěných médiích. Za chvíli o tom věděl každý.

Na Facebooku okamžitě vznikla jiná stránka – Žít Brno RIP - a bleskurychle začala nabírat fanoušky. O stránce se díky kroku brněnského magistrátu dozvěděli i ti, kdo o původním webu neměli dosud ani tušení. 

Za dva dny stránka Žít Brno RIP nasbírala více než 12 000 fanoušků – a její admini jim děkují se slovy, že tolik příznivců neměla původní stránka Žít Brno ani po dvou letech existence.

Zdá se, že tah brněnských „hlavounů“ se naprosto minul účinkem – a je to tak jedině dobře!

Publikováno: Neděle, 9 Únor, 2014 autorem Facemag.cz