Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

YouTube u teenagerů přebírá nadvládu nad Facebookem

Po měsících spekulací Facebook přiznal, že v posledním období se snížil počet mladších teenagerů, kteří na Facebook chodí denně. Výroční průzkum mezi 4041 respondenty v této věkové skupině navíc dokazuje, že se teenageři začínají poohlížet někde jinde.

Společnost The Futures Company v červencovém výzkumu zjistila, že mezi teenagery ve věku mezi 12 a 15 lety je Facebook nejoblíbenější sociální sítí u 41,6 % respondentů, zatímco mezi teenagery celkově se Facebook těší největší oblibě u celých 48 %.

Minulý rok přitom Facebook u 12-15letých teenagerů jasně zvítězil. Letos žezlo přebírá YouTube – ten jako svou nejoblíbenější síť uvedlo celých 50 % teenagerů. Na dalších místech se umístil Amazon, Google a Twitter.

Facebook je ovšem stále masivně populární v generaci dvacátníků. Získal si přízeň 55 % populace. Celkově se však Facebook v popularitě propadl z loňských 57,6 % na 51,7 %.

Co výsledky výzkumu znamenají?

Především odhalují, že si Facebook u nejmladších generací již nevede tak dobře, jako u starších lidí. Pouze 18 % teenagerů by souhlasilo s tvrzením „Jsem závislý na Facebooku“, v porovnání s 30,5 % lidí mezi dvaceti a třiceti roky. Zdá se tedy, že Facebook už dnešní mládež nedokáže nadchnout tolik, jako to dokázal u generací předchozích. Přesto však zůstává na prvním místě popularity ve věkové skupině mezi 12 a 29 roky.

Nová data mohou ovšem pro Facebook věštit potíže. Úbytek nadšených, až fanatických uživatelů mezi teenagery rozhodně není dobrým znamením pro budoucnost společnosti. Přiznání společnosti k úbytku uživatelů v této věkové skupině dokonce vedl k poklesu ceny jejích akcií v jinak skvělém třetím kvartálu.

Možná se stáváme svědky „střídání stráží“. Má YouTube potenciál nahradit v popularitě Facebook?

Zdroj: http://mashable.com/2013/11/05/teens-facebook-youtube-most-popular/

Publikováno: Čtvrtek, 7 Listopad, 2013 autorem Facemag.cz