Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Vzdělání, při kterém získáte kontakty, které na Facebooku nenajdete

Chcete poznat profesionály, kteří pracují na stejných věcech jako vy a jsou podobně úspěšní? Toužíte po vzdělání, které by vám opravdu dalo něco do praxe? Vsaďte na prestižní manažerské studium určené všem, kteří pracují v marketingu, managementu či příbuzných oborech. I vy můžete mít vzdělání, kterým se v Česku jen tak někdo chlubit nemůže. A navíc při něm získáte neocenitelné kontakty.

Sociální sítě jsou sice moc pěkné, ale pravda je taková, že nejdůležitější lidi vašeho života většinou potkáváte jinde než na Facebooku. Co se týče pracovních kontaktů, platí to dvojnásob. Facebook není dostatečně profesionální síť, možná byste lépe pořídili na LinkedInu, ale přesto existuje ještě něco lepšího: Vydat se někam, kde se lidé úspěšní lidé koncentrují.

Ukázkovým příkladem jsou studijní programy BBA, MBA a Executive LLM, které profesně rozvíjejí podnikatele a manažery. Model vzdělávání, který klade důraz především na praxi, má své kořeny v anglosaských zemích. V Česku už se pomalu stává standardem u všech, kteří se chtějí se svou kariérou posunout dál a navázat také cenné kontakty v oblasti byznysu.

Programy MBA kladou na své uchazeče vysoké nároky. Kromě úspěšně dokončeného vysokoškolského studia se musí budoucí studenti prokázat také zkušenostmi z praxe. Odměnou jim pak je, že právě do své každodenní práce mohou okamžitě implementovat nabyté vědomosti.

mba-business
Kvalitní školy si navíc svých studentů cenní a připravují pro ně i aktivity nad rámec studia. Cambridge Business School nabízí svým studentům a absolventům navíc pravidelná setkání ve formě tematických seminářů. Cílem není jen získat aktuální informace. Cílem je také seznámit se lépe se svými spolužáky a lektory a následně tyto kontakty využít i v profesním životě.

MBA znám, ale co jsou BBA a LLM programy?

Praktické dovednosti ale můžete získat i v případě, že nemáte vysokoškolský titul. BBA program nabízí úvodní vhled do problematiky managementu a svým absolventům přináší obecné znalosti z oblasti marketingu, managementu, HR nebo práva.

Výukový systém je utvořen tak, aby vyhovoval pracovně vytíženým. Studenty nečeká nudné učení teorií, důraz je kladen na praxi. Přednášky se konají vždy v sobotu a k výuce je využíván e-learning (takže se můžete učit odkudkoliv). Tím škola vychází vstříc i mimopražským studentům a ti se tak potkávají s dalšími profesionály z celé republiky.

Nejinak je tomu u studijního programu Executive LLM. Jediný rozdíl je v tom, že se zaměřuje výhradně na právo. Je určen buď manažerům, nebo přímo právníkům, kteří se zaobírají obchodním právem.

Do studia se pouští ti, kterým záleží na kariéře a seberozvoji. Cambridge Business School je pro ty, kteří touží po vyšším platu, lepším pracovním uplatnění, rozvoji svých dovedností a setkání s důležitými lidmi, které na Facebooku nezažijete.

Publikováno: Pondělí, 9 Listopad, 2015 autorem Facemag.cz