Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Výzkumník tvrdí: Propagujte svůj post do 24 hodin nebo se na to vykašlete

Pokud vaše značka právě publikovala nejnovější post na Facebooku, na nic nečekejte a zajistěte si okamžitou propagaci. Pokud to neuděláte během prvních 24 hodin po zveřejnění postu, ztratíte obrovskou část vlivu, kterou váš post mohl mít na publikum, kdyby byl zpropagován dříve.

To aspoň tvrdí výzkum, který zorganizovala společnost Unified Social. Jeff Widman, ředitel výzkumu ve zmíněné společnosti, sledoval posty některých značek a zjistil, že pokud je post propagován do 24 hodin od jeho zveřejnění, je mezi publikem 2,6x úspěšnější a dojde k 2,7x většímu zaujetí publika a interakcím.

Výzkum prokázal, že posty na Facebooku, propagované do 24 hodin po jejich zveřejnění, mají mnohem větší dopad na publikum

Posty, propagované do 24 hodin po jejich zveřejnění dosahují mnohem větší míry angažovanosti a interakcí s publikem.

EdgeRank posty hodnotí podle počáteční interakce

Proč to tak je? EdgeRank sleduje počáteční intenzitu událostí kolem postu a podle toho pak vypočítává možný dosah. Jinými slovy, odhaduje viralitu příspěvku a pomáhá jí se rozvíjet. Placená propagace příspěvku razantně zvyšuje tento dopad a čím virálněji tedy příspěvek vypadá, tím „mileji“ se k němu EdgeRank chová.

Zdá se, že propagovat své nejčerstvější příspěvky je pro značky samozřejmostí a logickým krokem, Widman ovšem tvrdí, že to tak často nebývá. Tyto posty jsou často zveřejňovány externí agenturou, pro niž práce sepsáním postu končí a pak se k němu třeba týden nevrátí.

Výzkum má jeden háček

Widmanův výzkum je jistě velmi zajímavý a podnětný. Má pouze jediný háček: byl prý proveden na velmi malém výzkumném vzorku, snad jen třech nejmenovaných značkách v průběhu jednoho týdne. Widman si ovšem za výsledky svého výzkumu stojí a tvrdí, že dávají smysl.

Máte podobnou zkušenost s propagací svých příspěvků? Zaznamenali jste zásadní změny aktivity fanoušků v závislosti na době, kdy post propagujete?

Zdroj: http://mashable.com/2013/08/14/facebook-post-24-hours/

Publikováno: Čtvrtek, 15 Srpen, 2013 autorem Facemag.cz