Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Využijte maximálním způsobem Facebook Timeline pro stránky

Facebook 29. února 2012 oficiálně spustil firemní Timeline. Přechodné období, kdy je možné staré zobrazení firemního profilu a zároveň je již možné nastavovat novou podobu Timeline, by podle Facebooku mělo trvat pouze měsíc. Podle všeho by tedy měl Facebook 30. března 2012 nastavit Timeline všem firemním stránkám.

Nový vzhled stránek na Facebooku a jeho specifika

Nový vzhled Timeline:

  • budou mít všechny firemní stránky na Facebooku povinně od 30. 3. 2012,
  • vyžaduje úpravu úvodní stránky a kontrolu nastavení stránky,
  • umožní fanouškům posílat stránkám zprávy a správcům nepřehlédnout je a reagovat,
  • umožňuje vytvořit prezentované značce na profilu téměř neomezenou minulost,
  • usnadňuje správu profilu správcům,
  • komplikuje využívání původních záložek.

Správci stránek byli touto změnou donuceni přemýšlet o využití především profilového obrázku a titulní fotografie, která by podle Facebooku měla “vyprávět příběh značky”. Již v prvních dnech po spuštění firemní Timeline byla podoba úvodního obrázku striktně omezena několika pravidly, o kterých se více dočtete v článku Timeline přináší změny a nová pravidla pro firemní profily na Facebooku..

Nastavení Timeline

Nastavení Timeline není složité. Facebook vás sám v několika krocích provede (česky) jeho nastavením. Před samotným uveřejněním změn je možné si stránku ještě prohlédnout nebo – nejste-li spokojeni s výsledkem – je možné se (dočasně) vrátit zpět ke starému profilu.

Než Timeline na firemním profilu finálně nastavíte, pečlivě zkontrolujte zveřejňovaný obsah, mějte promyšlenou grafickou koncepci značky a buďte ohledně změn souvisejících s Timeline celkově v obraze. Jedině tak může být vaše Timeline úspěšná.

O nových profilech Timeline a konkrétních inspirativních příkladech jejího využití se dočtete mimo jiné na stránce facebook.com/about/pages (také česky)

Publikováno: Středa, 7 Březen, 2012 autorem Facemag.cz