Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Všechny tváře Facebooku… Včetně té vaší

Pečlivě se podívejte na následující obrázek… Dokážete říct, o co se jedná? Odpověď vás jistě překvapí – obzvlášť, když se dozvíte, že jste na tomto obrázku i vy!

Aplikace Faces of Facebook shromáždila fotky všech uživatelů Facebooku

Kdo se najde bez rozkliknutí?

Jedná se totiž o mozaiku profilových fotek všech uživatelů Facebooku – aplikace Faces of Facebook, která se jeví jen jako jakési zrnění, je poskládána z přibližně 1,28 miliardy profilových fotek. I ta vaše na ní je – ovšem pouze za předpokladu, že na svém Facebookovém účtu „profilovku“ máte.

Aplikace The Faces of Facebook shromažďuje profilové fotky uživatelů Facebooku

Po rozkliknutí stránky na vás vykouknou profilové fotky uživatelů Facebooku

Chytrá aplikace vznikala po večerech

Dokázali byste se zde najít? Asi těžko. Máte ovšem jedinečnou možnost, jak zjistit, kde přesně se v té změti nacházíte. Po přihlášení do systému vám aplikace sdělí nejen vaše umístění, ale i pořadová čísla vašich přátel. Tato pořadová čísla se logicky odvíjí podle toho, kdy jste se na Facebook zaregistrovali. 

Stránka Faces of Facebook je dílem mladé kreativní technoložky Natalie Rojas, která jejím vývinem strávila rok a půl – a to pouze ve svém volném čase. Pokud namítáte, že dochází ke zneužití osobních údajů, můžeme vás ujistit, že vaše profilová fotka je v podstatě veřejným majetkem a stránka žádné další údaje o uživatelích Facebooku neshromažďuje. Zajímavé dílko, že?

Publikováno: Čtvrtek, 3 Říjen, 2013 autorem Facemag.cz