Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Víte, jak správně pořádat soutěže na Facebooku?

Pořádání soutěží na Facebooku je dobrý způsob, jak přilákat na své stránky více fanoušků. Málokdo ale ví, že i na Facebooku má soutěžení svá jasná pravidla. Víte, jak správně pořádat soutěže? Zde je pár základních pravidel, která musíte jednoznačně dodržovat. V opačném případě vám hrozí kompletní smazání vašeho profilu.

1. Pro soutěž musíte vytvořit speciální aplikaci

Pokud chcete na Facebooku pořádat soutěž, nestačí vám pouze napsat status a vylosovat někoho, kdo dá “Líbí se mi”. Pro každou soutěž musí být vytvořena aplikace, což znamená, že při soutěžení nesmíte využívat žádný z doplňků Facebooku.

2. Facebook nesmí mít s vaší soutěží nic společného

Každá soutěž musí mít ve svých pravidlech jasně napsáno, že s ní Facebook nemá nic společného. Nemůžete využít ani žádný z doplňků Facebooku – to, že je uživatel fanouškem vaší stránky neznamená, že se automaticky stává i soutěžícím. Můžete sice uzavřít soutěž jen pro fanoušky vaší stánky, ale pokud bude chtít takovýto uživatel opravdu soutěžit, musí splnit ještě nějakou další podmínku, která ho odliší od fanouška, který soutěžit nechce a podmínku nesplnil.

3. Kontaktování výherce soukromou zprávou? Ani náhodou!

Výherce vaší soutěže nesmí být kontaktován prostřednictvím jakéhokoliv Facebook kanálu (ať už se jedná o komentář, publikování na zeď, nebo snad soukromou zprávu). Ve své soutěžní aplikaci si od uživatelů vždy musíte vyžádat jejich kontaktní údaje a komunikovat s nimi pouze skrze ně.

4. Soutěže jen pro starší 18 let

Tak jako u každé jiné soutěže, i na Facebooku se soutěžení mohou účastnit pouze osoby starší 18 let. Musíte mít tedy přístup do aplikace zabezpečený tak, aby v ní mladiství nemohli figurovat.

5. Ověřte si platné licenční podmínky

Facebook neustále mění pravidla a podmínky pořádání soutěží, proto je dobré vždy zkontrolovat tu nejaktuálnější verzi, která je k dispozici zde: http://www.facebook.com/promotions_guidelines.php

6. Nepropagujte zakázané výrobky

V soutěžích se nesmí v žádném případě propagovat alkohol, tabák, léky na předpis ani zbraně. Logicky se tyto produkty ani nemůžou stát předmětem výhry.

Facebook je v případech porušení licenčních ujednání a pravidel naprosto nekompromisní. Nejedné firmě se stalo, že jim byla zničehonic a bez jediného varování smazán celý firemní profil. Pokud se ale při pořádání soutěží budete držet výše uvedených pravidel, nemusíte se ničeho obávat.

Máte s pořádáním soutěží na Facebooku nějaké zkušenosti? Vídáte někdy u své konkurence špatně nastavená pravidla?

Zdroj:

www.tyinternety.cz

Publikováno: Pátek, 12 Srpen, 2011 autorem Facemag.cz