Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Ve Facebooku na mobilech se budou automaticky přehrávat videa

Facebook updateoval svou verzi pro mobily a na uživatele tu čeká jedno možná nemilé překvapení: v newsfeedu se jim nyní budou automaticky přehrávat videa. Samozřejmě ne všechna – aspoň malá útěcha.

Automatické přehrávání videí se týká jen těch, která byla nahrána přímo na platformu. Facebook se tak snaží oddělit „svá“ videa od těch, která uživatelé postují z jiných médií, jako je Vine, Instagram a zejména YouTube, ze kterého se na Facebooku objevuje nejvíce videí.

Kliknout na běžné video je prý moc náročné…

S videem na Facebooku je to složitější. Lidé museli vaše nahrané video zaznamenat, kliknout na ikonku přehrávače, počkat, až se načte a pak se na něj teprve podívat. V rychlé informační éře i tohle minimum představuje pro spoustu lidí moc práce. Když lidé navzájem nesledují a nehodnotí svá videa, nikdo ani nemá důvod je na síť umístit…

Otázkou ale je, zda je automatické přehrávání videí tím pravým řešením, jak u lidí zvednout jejich popularitu. Facebook ovšem takové námitky vůbec nepřipouští a prohlašuje, že update bude v nejbližší době dostupný všem uživatelům v Androidu i iOS. Co se týče verze pro počítače, je stále ve fázi testování, ale v dohledné době se objeví i na nich.

Automaticky přehrávaná videa jsou každopádně prvním krůčkem k automaticky přehrávaným reklamám na Facebooku…

Zdroj: http://wearesocialmedia.gr/facebook-videos-now-autoplays-on-mobiles/

Publikováno: Pondělí, 9 Prosinec, 2013 autorem Facemag.cz