Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

V Rusku chtěli zakázat Facebook

Jistě jste již někdy slyšeli o tom, že v některých státech probíhá velká cenzura internetu a na některé weby se tam jednoduše nedostanete. Nejkontrolovanější je internet v Egyptě, Číně nebo Saúdské Arábii. Možná už ale nevíte, že pod kontrolou je i Rusko.

Podle zákona z loňského roku jsou totiž v Rusku zakázány webové stránky, které zveřejňují materiály propagující užívání drog, dětskou pornografii nebo sebevraždu. A právě s těmi drogami se to povedlo Facebooku.

Vladmimir Pykov, mluvčí Roskomnadzoru (Federální služby pro dozor v oblasti telekomunikací, informačních technologií a masmédií), uvedl, že si několik uživatelů stěžovalo na to, že se na Facebooku zobrazují reklamy na nelegální produkty.

Roskomnadzor od 1. listopadu 2012 rozhoduje o přidávání webů na tzv. černou listinu.

Roskomnadzor od 1. listopadu 2012 rozhoduje o přidávání webů na tzv. černou listinu.

Pykov 19. září řekl, že sociální síť byla předběžně přidána na seznam zakázaných internetových stránek a bylo zažádáno o to, aby kontroverzní reklamy do tří dnů odstranila.

Facebook ještě toho dne reagoval, že reklamy se objevily vlivem technické závady a že již byly odstraněny.

To mají ruští občané jediné štěstí, protože pokud by se Facebook pochybných reklam nezbavil do tří dnů, museli by se s ním rozloučit. Byl by zablokován.

Zdroje: RFERL, Social Barrel

Publikováno: Pondělí, 23 Září, 2013 autorem Facemag.cz