Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

V News Feedu můžete vidět více příspěvků přátel, kteří vás skutečně zajímají

Facebook oživil své poněkud zapomenuté seznamy přátel, které nabídl původně již v září 2011 jako reakci na Kruhy sociální sítě Google+. Facebook nyní představil snadnější způsob “škatulkování” – hromadné přesuny přátel do těchto tzv. inteligentních seznamů.

Své přátele na Facebooku nyní můžete hromadně přemisťovat do již na podzim představené skupiny Známí (Acquaintances) nebo Blízcí přátelé. Můžete tak o něco více ovlivnit, které příspěvky a od kterých osob se vám budou nebo naopak nebudou zobrazovat ve vašem News Feedu.

Není přítel jako přítel

Od těch, které si sami přiřadíte do skupiny Známí, uvidíte jen ty nejdůležitější statusy, jako jsou změny partnerského/manželského stavu, změny pracovní pozice apod. Jedná se v podstatě o skupinu “přátel”, kteří jsou vám osobně nejvzdálenější, kteří vás tolik nezajímají nebo které máte mezi svými přáteli na Facebooku jen z jakési povinnosti.

Své současné seznamy přátel – Facebookem předdefinované (Inteligentní seznamy) i ty, jenž jste si sami vytvořili (Vlastní seznamy) – najdete po přihlášení na facebook.com/bookmarks/lists. Výběrem skupiny Známí, případně Blízcí přátelé nebo jiné skupiny, se vám v pravé dolní části stránky zobrazí návrhy přátel. Ty můžete hromadně (nebo pravděpodobně v případě Facebooku v ČR dosud jen po jednom) přidávat do zvoleného seznamu přátel. O přiřazení do skupin přitom nejsou vaši přátelé žádným způsobem ze strany Facebooku informováni. Díky tomu máte možnost sami ovlivnit, které příspěvky ve svém News Feedu uvidíte přednostně a které vám zůstanou skryty.

Více informací o tom, jak fungují seznamy přátel na Facebooku najdete česky také v centru nápovědy.

Publikováno: Pátek, 23 Březen, 2012 autorem Facemag.cz