Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Update Facebooku vedl k masivnímu zvýšení registrací dárců orgánů

Update Facebooku, který umožňuje na profilu uvádět, zda jste či nejste dárci orgánů, razantně zvýšil zájem lidí o tuto nesobeckou službu druhým. Počet lidí, kteří se zaregistrovali jako dárci, se po updatu zvýšil jedenadvacetkrát.

Úžasný vliv, jaký mají sociální média na naše životy, ukázal výzkum vědeckého týmu Johna Hopkinse. Výsledky výzkumu ukazují, že poté, co Facebook umožnil lidem se prezentovat jako hrdí dárci, se jich k dárcovství orgánů online přihlásilo během jediného dne 13 012, zatímco běžný průměr se pohybuje kolem 616 nových dárců orgánů za den.

Update Facebooku, který umožňuje zveřejnit registraci dárce orgánů, vedl k masivnímu nárůstu registrací dárců orgánů

Na Facebooku můžete dát všem vědět, že jste dárci orgánů

„Doufáme, že díky tomuto jednoduchému nástroji lidé pomohou šířit povědomí o dárcovství orgánů a že se toho také budou chtít účastnit,“ řekl Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku, když byl nástroj v roce 2012 spuštěn.

„Bezprostřední odpověď byla neuvěřitelně dramatická, nepodobná ničemu, s čím jsme se kdy setkali v rámci kampaní za darování orgánů. Na konci týdne byl počet nových dárců orgánů stále asi na dvojnásobku normální hodnoty,“ říká vedoucí autor výzkumu Anthony Cameron.

Studie nemůže předpovědět, zda se registrace k dárcovství orgánů změní ve skutečné darování, když přijde na věc. Poskytla však cenné údaje, které mohou ovlivnit způsob, jakým se nadále bude propagovat osvěta a povědomí o podobně důležitých tématech. Anthony Cameron nakonec dodává: „Musíme najít způsob, jakým udržíme konverzaci v chodu.“

Zdroj:

http://www.wired.co.uk/news/archive/2013-06/18/facebook-organ-donation

Zdroj obrázku:

http://www.wired.co.uk/news/archive/2013-06/18/facebook-organ-donation

Publikováno: Středa, 26 Červen, 2013 autorem Facemag.cz