Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Trendující témata přichází na Facebook

Minulý rok se Facebook nechal „inspirovat“ Twitterem a vypůjčil si jeho hashtagy. Tím to ale neskončilo a v srpnu Facebook oznámil, že se chystá spustit další typicky twitterovský prvek: trendující témata neboli trending topics. A už se začíná něco dít.

Trendující témata se již brzy začnou objevovat v pravém sloupci newsfeedu. Nutno říct, že na mobilních telefonech už nějakou dobu fungují. Trendující témata Facebooku budou nazvána jednoduše „Trending“ (Trendující) a jejich idea je taková, že každý uživatel v kolonce uvidí aktuálně nejprobíranější témata, která by ho mohla zajímat – a to vše bude založeno na seznamu jeho zájmů.

Facebook již brzy spustí nový prvek, vypůjčený z Twitteru - tredující témata, trending topics.

V pravém sloupci newsfeedu se již brzy objeví nový prvek – trendující témata.

S množstvím obsahu, který deně proteče přes Facebook, je jasné, že trendující témata mohou pomoci získat pozornost některým zajímavým událostem a věcem, které by jinak naprosto zapadly.

Algoritmus nového prvku bude postaven na tzv. „strmém nárůstu popularity“ a vše zřejmě bude záviset na množství zmínek o tématu – samotný objem příběhů o daném tématu pravděpodobně s algoritmem moc nehne. Trendy se objeví jako titulky s krátkým popisem a uživatelé Facebooku budou moci kliknout na jednotlivé názvy témat, aby si prohlédli veškerý související obsah.

Asi vás už také napadlo, co bude následovat: Facebook reklama… a sponzorovaná témata. Jedná se o návrat sponzorovaných příběhů? Zatím k tomu nelze říct nic určitého. Nezbývá než počkat, než se nám Trendy ukážou ve své plné kráse a síle a než se rozšíří po celé Zemi. Prvními státy, které si budou moci nový prvek vyzkoušet, budou Spojené státy, Austrálie, Velká Británie, Kanada a Indie, takže buďme ještě trpěliví!

Zdroj: Wearesocialmedia.gr

Publikováno: Úterý, 21 Leden, 2014 autorem Facemag.cz