Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

TOP Posts: Škola volá

Ačkoliv jsou školy vnímány jako instituce zkostnatělá a zastaralá, najdou se takové, které jdou s dobou a pro propagaci svých společensky prospěšných cílů využívají i veskrze moderní nástroj: sociální média. Jak školy bojují o přízeň svých studentů na Facebooku?

Nutno podotknout, že mezi nejpopulárnější posty na našem seznamu se probojovaly výhradně vysoké školy či vzdělávací kurzy pro dospělé, určitě ale existuje i řada základních či středních škol – a možná i nějaké ty mateřské školy – které si již uvědomují nutnost pozitivní propagace sebe sama na sociálních sítích. Jedná se o skvělý způsob, jak veřejnost seznámit se svým posláním a cíli, ale třeba také zvláštnostmi a jedinečnými prvky, kterými je výuka v zařízení obohacena.

Dnes se tedy podíváme, jak si popularitu získávají vysoké školy nebo vzdělávací kurzy:

TOP Posts: Nejlepší posty na Facebooku

Jazykové kurzy mohou využít celkem snadného způsobu, jak i během prázdnin procvičit nově nabyté schopnosti svých žáků. stačí položit jednoduchou otázku a vyžádat si na ni odpověď v cizím jazyce. Pokud navíc přislíbíte účastníkům kurzu nějakou pěknou výhru – což nyní Facebook umožňuje bez hrozby postihu – uvidíte, že se vaši studenti po takovém „opáčku“ utlučou.

TOP Posts: Jaké je tajemství nejúspěšnějších značek na Facebooku?

Rozdíl mezi šéfem a lídrem. Jak už bylo řečeno mockrát, současná kultura je postavena velmi vizuálně, proto nezapomínejte do svých postů přidávat fotky a obrázky. Ze všech TOP Posts, které jsme kdy zveřejnili, neměly obrázky možná dva! A když navíc najdete takový, který je informační a zároveň vtipný, máte vyhráno.

TOP Posts: Proč jsou úspěné značky na Facebooku úspěšné?

Americké univerzity na sklonku léta lákají nové i současné studenty na novou fotbalovou sezónu. Systém univerzit s rozvinutým sportovním zázemím a sportovními stipendii je znám každému, kdo viděl aspoň jeden průměrný americký film se studentskou tématikou…

TOP Posts: Jaké je tajemství úspěchu nejlepších postů na Facebooku?

… přesto se jedná o fenomén pro Evropana do určité míry nepochopitelný. Kolik z vás jde na univerzitu, aby si mohlo zahrát nějaký sport? Nejsou univerzity místem, kde se máme především vzdělávat? Jak se ale zdá, americký systém funguje… pro Američany.

TOP Posts: Nejlepší posty na Facebooku

Arizonská univerzita připomíná výročí založení Tucsonu. Jedná se o pěkný případ zapojení školy do života komunity, místo aby se univerzita od svého okolí izolovala. Bývalí studenti si při této příležitosti rádi vzpomenou, jak jim bylo na univerzitě fajn… Probuďte ve svých fanoušcích emoce, nostalgii, a ukažte, že jste aktivním členem místní komunity!

 

 

 

Publikováno: Úterý, 3 Září, 2013 autorem Facemag.cz