Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Top 5 zemí, kterým vládne Facebook

Podle nejnovějších statistik od společnosti comScore, která zpracovává podrobné analýzy webových stránek, vyšlo najevo, že podíl sociální sítě Facebook na internetovém trhu je v některých zemích opravdu vysoký. Především pokud porovnáme procentuální podíl přístupu k internetu, který je v některých zemích opravdu zanedbatelný versus procento připojení a užívání Facebooku, získáme zajímavá numera.

Společnost comScore například uvádí, že v Peru (8. příčka v seznamu) je na Facebooku 87 % uživatelů online, oproti tomu, že pouhých 27 % lidí má v této zemi přístup k internetu. Přinášíme vám proto seznam top 5 zemí, ve kterých (dle statistik) uživatelé využívají Facebook z více než 86 % oproti ostatním webům.

1. Filipíny – internet používá 29,7 % a 93,9 % uživatelů tráví čas na Facebooku

Filipíny, země označována i jako „hlavní město světa sociálních sítí “, se blíží v užívání sociální sítě Facebook k hranici 95 %. Facebook je totiž v zemích jihovýchodní Asie nejpopulárnější webovou stránkou. Procentuální využití Facebooku (93,9 %) je napříkald vyšší, než používání fulltextového vyhledávače Google. Na Filipínách je také velmi populární sociální síť Twitter, kterou využívá 16,1 % uživatelů.

2. Izrael – internet používá 71,6 % a 91 % uživatelů tráví čas na Facebooku

Populace v Izraeli tráví na webech sociálních sítích v průměru 9,2 hodiny za měsíc. Izrael je také na první pozici v seznamu zemí s nejvyšším počtem procent v používání internetu. Nejméně 71,6 % populace v zemi používá internet a velká většina těchto lidí tráví svůj čas na internetu používáním Facebooku.

3. Turecko – internet používá 50 % a 90,9 % uživatelů tráví čas na Facebooku

Ze všech euroasijských zemí má Turecko v rámci internetu nejvyšší procento využívání právě Facebooku a to 90,9 %. Konzumenti internetu tráví tedy většinu svého času na sociálních sítích. Každý uživatel tak stráví na webech sociálních sítích v průměru 7,6 hodin měsíčně.

4. Chile – internet používá 50 % a 90,2 % uživatelů tráví čas na Facebooku

Chile má nejvyšší procento (50 %) v používání internetu mezi ostatními zeměmi Latinské Ameriky. Na základě výzkumu comScore je 28,5 % všech minut strávených na internetu (v Chile) vynakládáno na stránky sociálních sítí. Čísla ukazují, že používání sociálních sítí patří mezi nejoblíbenější aktivity u místních lidí.

5. Argentina – internet používá 64,4 % a 89,2 % uživatelů tráví čas na Facebooku

Facebook se stal v Argentině mimořádně populární sociální síť. Jasně o tom vypovídá číslo 89,2 % využití Facebooku versus 64,4 % používání internetu.

Určitě jste zaznamenali, že v první pětce (ani desítce) zemí nenajdete Českou republiku. Možná je to tím, že Facebook prozatím není fenoménem českého internetu a naši uživatelé tráví svůj čas i na jiných stránkách, než zmiňovaných sociálních sítích.

Zdroj: comScore.com

Publikováno: Čtvrtek, 19 Květen, 2011 autorem Facemag.cz