Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

To nejlepší z Facebook Home přichází i do Facebook aplikace pro Android

Facebook ve čtvrtek vydal novou aktualizaci své aplikace pro Android. Tahle aktualizace však není jen tak obyčejná. Přináší s sebou jeden z nejpopulárnějších rysů Facebook Home: úvodní kanál vybraných příspěvků.

Zjednodušeně řečeno si nyní uživatelé Android zařízení budou moci vychutnat výhody zamykací obrazovky z Facebook Home bez stahování a instalace tohoto launcheru.

K čemu tato funkce vlastně je?

Úvodní kanál vybraných příspěvků vám zobrazuje fotky a příspěvky vašich přátel na zamykací obrazovce telefonu. Tahem prstem můžete tyto příspěvky komentovat nebo jim udělit Like – to vše bez nutnosti spouštění Facebook aplikace nebo dokonce odemykání telefonu.

Facebook-Cover-Feed-Header-664x374

Uživatelé Android aplikace budou mít k dispozici stejný vzhled jako uživatelé Facebook Home včetně rychlého přístupu k fotoaparátu a zprávámKulatá chatovací okénka nebudou součástí aplikace, nicméně budete je moci zapnout v aplikaci Messengeru, jako tomu bylo doposud.

Facebook už od uvedení launcheru Home nabízí možnost využívat úvodní kanál vybraných příspěvků, aniž byste museli nutně využívat celý launcher. Od čtvrtka je však stejná možnost dostupná všem, kteří mají nainstalovanou Facebook aplikaci pro Android.

Testování ve vedlejší aplikaci

Není to poprvé, kdy se funkce z doplňkové aplikace dostala do aplikace hlavní. Facebook už tradičně zkouší nové funkce na náročných uživatelích, kteří si rádi stáhnou speciální aplikace jako je Home nebo Messenger, a až poté je začlení do hlavní aplikace.

Společnost také nedávno pozvala všechny Android uživatele, aby se připojili do jejich beta programu a pomohli jim testovat nové verze Android aplikací před tím, než se dostanou k široké veřejnosti.

Aktulizace Facebooku se dostane ven ke všem uživatelům během několika příštích dnů.

Zdroj: mashable.com

Publikováno: Neděle, 4 Srpen, 2013 autorem Facemag.cz