Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Tlačítko „nelíbí se mi“ bude oficiální

Ačkoliv se toho mnozí uživatelé dožadovali, na Facebooku dosud neexistovalo oficiální tlačítko „nelíbí se mi“. Nikdy jsme v magazínu Facemag nedoporučovali používat neoficiální aplikace nejrůznějších tvůrců a jak se zdá, nakonec ani nebudeme muset. Facebook nově testuje na svém blogu, jak by mohlo vypadat oficiální tlačítko „nelíbí se mi“.

Na přiloženém obrázku si můžete prohlédnout, jak by to mělo fungovat. Vyjádření nesouhlasu je tu zastoupeno jakýmsi hlasováním. Hlasování PRO je stejné, jako byste klikli na stávající „to se mi líbí“. Hlasování PROTI naopak vyjádří nesouhlas, který se ovšem neprojevuje tolik, jako souhlas. Jednoduše vašemu komentáři ubere hlas. Počet hlasů se zobrazuje hned vedle jména a po najetí na něj zjistíte v procentech, jestli jsou získané pouze hlasy PRO, nebo jich pár ubralo hlasování PROTI.

Reagovat komentářem také zřejmě nebudete muset pouze na příspěvky. Okomentovat půjde také komentáře diskutujících kolegů. Novinky působí zajímavě, jde ovšem zatím jen o testování. Jak jsme už u Facebooku zjistili, vše může nakonec vypadat úplně jinak. Je jasné, že přímé tlačítko „nelíbí se mi“ Facebook nezavede. Pravděpodobně se brání negativnímu naladění a vzniku sporů. Ať už je to jakkoliv, přímého tlačítka se nedočkáme. Pokud to tedy akceptujeme, jakou jinou variantou by bylo nejvhodnější „nelíbí se mi“ zavést?

Publikováno: Čtvrtek, 14 Říjen, 2010 autorem Facemag.cz
Komentáře
    • Hodnocení příspěvku v diskuzi sociálního pluginu nemá s tlačítkem Nelíbí se mi nic společného.

    • Lepší by bylo „pro: # proti: #“ protože je rozdíl jestli se něco líbí 15 uživatelům a 0 nelíbí… a jestli se něco nelíbí 3010 uživatelům a 3025 líbí.

    • Ked sa niekomu niečo nepači nech si to nevšima…načo k tomu potrebuje tlačitko?:D

    • peter.. no nemusi to znamenat ze se mu to nelibi, jak uz je nahoře napsano muze to znacit nesouhlas a nebo takový to : je to je mi líto tak das nelibi se mi

    • Peter ma pravdu nech si to nevšíma :)