Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Tipy & triky: Facebook smajlíci

Možná jste si všimli, že chat na facebooku umožnuje zpestření komunikace v podobě oblíbených smajlíků. Některé jsou jistě samozřejmostí, ale určitě jste o některých tajných ani netušili. Přinášíme Vám tedy kompletní seznam. V další části článku se dozvíte, jak lze také text formátovat!

facebook smajly

:) :( :P :D :O ;) 8) B|
>:( :/ :‘( 3:) O:) :* <3 ^_^
-_- O.o >:o :3 :v :|] (^^^) :putnam:

Nový smajlík tučňák!

tučňáka vyrobíte na facebooku těmito znaky < ( “ ) bez mezer

Znaky nekopírujte. Znak “ je zde uložen v jiném formátování, než na facebooku a tak vám obyčejné ctrl+c, ctrl+v tučňáka nevykouzlí. Je třeba znaky opsat ručně.

Další nový smajlík!

Facebook zprovoznil dalšího smajlíka. Vyrobíte ho napsáním :42: do Facebook chatu. Vznikne vám číslo 42 v červené kostce. O tom, co znamená, se můžeme pouze dohadovat. Jedním z možných vysvětlení je odkaz na knihu autora Douglase Adamse: Stopařův průvodce po Galaxii, kde zjistíte, že odpověď na celý život, vesmír a všechno ostatní je 42.

Pokud vás také zajímá, kdo se skrývá za tváří smajlíka :putnam: , tak jde o Chrise Putnama, softwarového inženýra facebooku.

Formátování textu

Další méně známou a nikde oficiálně neprezentovanou funkcí facebook chatu je formátování textu. Dělá se umístěním znaku před a za text, který chcete formátovat.

Umístěním podtržítka před a za text následujícím způsobem, docílíte podtržení textu:

_Váš text_

Umístěním hvězdičky před a za text následujícím způsobem, získáte tučný text:

*Váš text*

Kombinaci obojího vytvoříte takto:

*_Váš text_*

Pokud jste objevili něco nového, podělte se s námi v komentářích.

Publikováno: Čtvrtek, 22 Říjen, 2009 autorem Facemag.cz
Komentáře