Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Timeline vs. Aplikace: Co se víc hodí pro uspořádání vaší soutěže?

Před několika týdny způsobil Facebook poprask, když ve svém prohlášení oznámil, že admini stránek nyní mohou pořádat soutěže na Timeline stránky, což do té doby bylo zakázáno.  Tyto soutěže jsou omezeny na udělování Likes, komentářů a sdílení jako způsobů, jak se do soutěže zařadit, přesto se jedná o velký krok dopředu.

Mnoho lidí si myslelo, že s tímto prohlášením nastává soumrak vývoje soutěžních aplikací pro Facebook. Pravda je ale ve skutečnosti někde uprostřed. Ano, nové podmínky umožňují pořádat soutěže snadno z Timeline, což snižuje potřebu speciální aplikace, zároveň se ale ne všechny typy soutěže pro Timeline hodí a admini v některých případech po aplikaci rádi sáhnou.

Kdy je lepší pořádat soutěž v Timeline a kdy využít aplikaci?

Obecně vzato se soutěže v Timeline pořádají lépe, když se snažíte dosáhnout krátkodobého zapojení fanoušků a vaším primárním cílem je zvýšit zapojení fanoušků, zpropagovat nový produkt nebo zvýšit dosah vaší stránky. Pro pořádání soutěže se nejlépe hodí textový, fotografický nebo video obsah.

Aplikace pro pořádání soutěží pak využijte, když se snažíte pomocí soutěže odlišit svou značku od masy a poskytnout personalizovanou zkušenost, získat nové fanoušky a posbírat uživatelská data. Aplikace vám pomohu poskytnout uživatelům cenné informace a také jedinečný zážitek.

Více napoví následující infografika:

Aplikace nebo Timeline - co se více hodí pro pořádání soutěží na Facebooku?

Podle toho, co je cílem vaší soutěže, je třeba pro ni zvolit vhodný formát – uspořádat buď soutěž v Timeline nebo využít speciální aplikaci.

Zdroj: http://wearesocialmedia.gr/timeline-vs-app-which-works-best-for-your-facebook-contest/

Publikováno: Čtvrtek, 19 Září, 2013 autorem Facemag.cz