Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Timeline přináší změny a nová pravidla pro firemní profily na Facebooku

Nové firemní profily Timeline, které se od 30. března 2012 budou zobrazovat na všech firemních stránkách, znamenají pro správce firemních profilů na této sociální síti nutnost dobré přípravy. Chcete-li být na sociální síti Facebook úspěšní, je pro přechod na nové profily nutné mít na stránce připraven kvalitní obsah.

Záložky a Landing page

Původní záložky a aplikace budou v nových profilech méně na očích, respektive v hlavním menu jich bude viditelný jen omezený počet.

Landing page (uvítací stránka) pro nové fanoušky bude úplně zrušena. Z reklamy nyní nově příchozí dorazí místo na konkrétní záložku přímo na vaši Zeď. O to důležitější nyní je první obsah, který vaši budoucí fanoušci na Zdi uvidí.

Zprávy od fanoušků přímo na Stránku

Fanoušci mohou psát přímou zprávu značce/firmě na Stránce. Tuto funkci je možné nepovolit. Dříve bylo nutné kontaktovat osobní zprávou správce, ale ne vždy bylo zřejmé, kdo jím je. Díky této změně se společnostem otevírá prostor pro zákaznickou podporu přímo na sociální síti Facebook.

Pravidla pro použití titulní fotografie

Na titulní fotografii se mohou objevit pouze takové obrázky, fotografie a text, které odpovídají poměrně striktním pravidlům nastaveným Facebookem. Titulní fotografie:

  • musí být o šířce minimálně 399 pixelů,
  • nesmí obsahovat akční nabídky, informace o ceně, koupi nebo slevách,
  • nesmí obsahovat výzvy ke sdílení, “lajkování”, stahování apod.,
  • nesmí obsahovat poutače typu “Získejte nyní”, “Dejte vědět svým přátelům” apod.,
  • nesmí obsahovat kontaktní údaje (web, e-mail, adresu) a další údaje, které patří do části O stránce.

Manuál, který vám a vašim grafikům může pomoci při vytváření vaší firemní Timeline (zdroj):

Facebook finální podobu Timeline dosud upravuje a vylaďuje, což se projevuje dosavadní nefunkčností některých prvků nebo i jejich odstraněním (skrytím). S jejich vypublikováním je tedy dobré počkat až na 30. března 2012.

Publikováno: Středa, 7 Březen, 2012 autorem Facemag.cz