Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Teenageři opouští Facebook

Facebook nemůže být nejlepší navždycky. Už jen proto, že se v poslední době roztrhl pytel se sociálními sítěmi. Je jich tolik a mají rozličné účely. Zřejmě je tedy jen otázkou času, kdy po Facebooku neštěkne ani pes. Bude to minulost.

Nový průzkum, kterého se účastnilo 7200 amerických studentů, naznačuje, že sociální gigant ve skutečnosti významně ztrácí dospívající uživatele. Na jaře letošního roku používalo Facebook 72 % respondentů ve věku mezi 13 a 19 lety. Teď na podzim je to už jen 45 %. To je vcelku masivní úbytek, nemyslíte?

Facebook používá méně než polovina amerických teenagerů

Na vzestupu mezi dospívajícími je především Instagram. U něj počet dospívajících uživatelů naopak roste. Z 69 % vyrostl ve stejném časovém období na 76 procent. Twitter mírně poklesl z 63 na 59 procent. Google+ z 29 na 12 procent, což je podobně žalostný pokles jako u Facebooku. Pinterest a Reddit se stále drží tak, jak byly.

social-networks-teens

Dokážete si vůbec představit, co tato čísla znamenají? Facebook používá méně než polovina amerických teenagerů! A on si toho zjevně není vůbec vědom. Když sociální síť před více než 10 lety začínala, byl to úplně jiný produkt. V roce 2014 by se měl přizpůsobit současné generaci, a pokud to nezvládne, má smůlu, protože přijde někdo jiný, kdo to za něj udělá.

Zdroj: Washington Post

Publikováno: Čtvrtek, 16 Říjen, 2014 autorem Facemag.cz