Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Syn izraelského premiéra vyjádřil na Facebooku svůj negativní postoj k Muslimům

Syn izraelského premiéra Yair Netanyahu prý na svém Facebooku, podle deníku Ha’aretz, uveřejňoval proti islámské a proti muslimské příspěvky.

Poprvé se Yair o islámu nelichotivě zmínil v dubnu, těsně po tom, co byla při přepadení banky West Bank zabita židovská rodina. Yair měl údajně na svůj Facebook napsat: “Teror má své náboženství, a tím je islám.” Ani v dalších příspěvcích se nezdržel kontroverzních komentářů: “Palestinci nemají žádnou svou zemi, Izrael nikdy v historii nebyl palestinským státem. Ne všichni Muslimové jsou teroristé, ale všichni teroristé na světě jsou Muslimové.“

“Muslimové slaví nenávist a smrt!” Podle novinářu měl Yair publikovat podobné komentáře už od roku 2008. Rodinný právník tyto poznámky nepopřel, ale nazval je “mladickou nerozvážností.” Pro deník Reuters řekl, že Yair se na Facebooku vyjádřil pouze neformálně, respektuje lidi všech vyznání a je připraven žít s nimi v míru.

Sám izraelský premiér si sociální sítě velmi oblíbil a velmi často využívá Facebooku a YouTube k tomu, aby se jeho politická poselství snadno dostávala mezi lidi.

Facebook je efektivním médiem, díky kterému mohou politici rychle sdílet nápady a budovat vztah se svými voliči. Mince se ale může velmi rychle obrátit, pokud někdo publikuje své radikální politické postoje přesně tak, jak to udělal mladý Yair.

Publikováno: Úterý, 28 Červen, 2011 autorem Facemag.cz