Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Svatbu století můžete sledovat nejen přes Facebook

V pátek 29. dubna 2011 se ve Westminsterském opatství bude konat svatba britského prince Williama a jeho snoubenky Kate Middletonové. Je možné, že se na tuto událost nebudete chtít vypravit osobně, ale přesto vás tato podívaná láká. A aby vám nic neuniklo, máme pro vás několik tipů, kde a jak si virtuálně tento den užít.

Klasická televizní vysílání pomiňme, od těch se tento přenos nejen předpokládá, ale také vyžaduje. Podívejme se na modernější kanály, kudy data o této události potečou.

Sociální sítě: definitivně vede Facebook

Základním zdrojem je oficiální stránka britské monarchie (http://www.facebook.com/TheBritishMonarchy). Tuto stránku s blížícím se dnem D navštěvuje stále více a více lidí. Není se čemu divit, o této svatbě se již dnes mluví v superlativech, často se nazývá Svatbou století. K dnešnímu dni má stránka více než 350 000 fanoušků.

Pokud chcete i vy něco novomanželům vzkázat a popřát, můžete tak učinit přes facebookovou aplikaci, ke které se rychle dostanete přes tento odkaz (http://on.fb.me/dKhvnQ). Aplikaci vévodí mapa, na které je vidět, jaké množství lidí a z jakých koutů planety již svá přání odeslalo.

Je již také jasné a potvrzené, že tato stránka bude v reálném čase přinášet i takové momenty, které byste si – být v daný okamžik v Londýně – rozhodně neužili.

Další zdroje: Twiitter a klasický web

Pokud používáte například i Twitter, můžete sledovat další oficiální kanál @clarencehouse. Clarence House je dům v ulici Mall v Londýnském obvodu Westminster používaný královskou rodinou. V letech 1953 až 2002 zde bydlela královna Alžběta, královna matka a nyní je oficiálním sídlem prince Charlese, jeho druhé ženy Kamily a jeho synů princů Williama a Jindřicha.

Oficiální web této události pak hledejte na internetové adrese http://www.officialroyalwedding2011.org/. Najdete zde fotografie, videa, zprávy ze zákulisních příprav i samotného obřadu a dalších náležitostí.

Živé internetové přenosy hledejte například na serveru Livestream.com, ale také YouTube.com či streamu BBC.

Videopozvánka ke Svatbě století

Publikováno: Čtvrtek, 28 Duben, 2011 autorem Facemag.cz