Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Střední škola se špičkovým vybavením, která vás připraví na život

Přijímací řízení na střední školy se blíží, ale chcete najít kvalitní školu, kam se dostanete bez přijímaček? V Praze jedna taková je a hledá všechny potenciální studenty, kteří chtějí jezdit do zahraničí, učit se v nadstandardně vybavených učebnách a dostat iPad ke studiu zdarma.

Na Střední škole cestovního ruchu ARCUS vás připraví pro pracovní trh Evropské unie. Kladou důraz na globální svět 21. století, a tak zdůrazňují výuku jazyků a používání moderních technologií. Po studiu na Střední škole ARCUS Praha budete mít našlápnuto ke kariéře, která bude sahat za hranice České republiky. Budete připravení na život.

Co se naučím

Do třídy se přijímá 25 žáků, aby měli učitelé (často externí odborníci z praxe) čas ke každému přistupovat individuálně. Nechtějí po vás totiž, abyste všichni dělali totéž jako stádo tupých ovcí. Každý z nás je jiný, a tak je upřednostňován tvůrčí osobitý přístup.

Při studiu se klade speciální důraz na cizí jazyky – vyučují se tři (na výběr je z angličtiny, němčiny, španělštiny, ruštiny a francouzštiny), a na práci s výpočetní technikou. V dnešní době se počítače objevují v každém zaměstnání a je potřeba umět trochu více než jen vytvořit dokument nebo tabulku.  S nadstandardním vybavením to půjde úplně samo. V učebnách jsou projektory, počítačové učebny vybaveny Macy a výuka některých předmětů probíhá výhradně na počítačích.

ucebna

Nadstandardně vybavené učebny

Nechybí ani odborná praxe. Škola spolupracuje se spoustou známých firem (například občerstvení na dni otevřených dveří zajišťuje Starbucks), u kterých budete v budoucnu možná pracovat. Studenti chodí často na praxe do cestovních kanceláří jako je Čedok, Alexandria, Firo tour a další. Ve čtvrtém ročníku si rovněž vyzkouší naplánovat zájezd pro žáky partnerského gymnázia. Vyzkouší si tak roli organizátorů a průvodců.

Jak se na školu dostanu

Bez přijímaček. 25 studentů pro školní rok 2015/2016 se bude přijímat na základě výsledků dosažených na základní škole. Podle kritérií přijímacího řízení získáte body za známky z českého jazyka, cizího jazyka, dějepisu, zeměpisu a účast na olympiádách.

A když to vyjde, můžete se těšit na září a spoustu nových zážitků v nové škole.

Publikováno: Neděle, 12 Duben, 2015 autorem Facemag.cz