Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Stránky budou mít k dispozici nové video funkce

Facebook svou pozornost v poslední době dost cílí na video. Nabídl nám videoreklamy s automatickým přehráváním, přinesl videa na naše časové osy, ale stále mu to ještě nebylo dost. Proto přidal nové funkce pro stránky. Tyhle novinky se ale nápadně podobají YouTube.

Facebook testuje funkci, která umožňuje administrátorům stránky vybrat nějaké video a zvýraznit ho ve velkém rámu v sekci stránky Videa. Jasně. Vypadá to jako na YouTube. Tam má každý kanál také jedno hlavní zvýrazněné video.

featured-video_Facebook

Nepřipomíná vám to něco, co znáte z YouTube?

Zvýrazněné video samozřejmě uživatelé mohou komentovat.  Jak vidíte na obrázku, přibyl také nový panel, ve kterém je jasně vidět, kolik má video lajků, kolik lidí ho okomentovalo a kolik zhlédlo.

Dalším prvkem, který vám může připomenout YouTube, je možnost administrátorů vytvořit seznamy videí pro související obsah.

playlists_video_facebook

Tady je podobnost s YouTube taktéž dost evidentní. I v samotném rozložení přehledu videí

Doufejme, že to Facebook s videi úplně nepřežene. Aby to nesklouzlo až do takového stádia, že se videa budou využívat především k reklamě a že se dokonce reklama z televize přeune na sociální sítě.

Zdroje: Objevit.czTechCrunchWersm

Publikováno: Sobota, 27 Prosinec, 2014 autorem Facemag.cz