Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Spravujte svoje příspěvky a soukromí efektivně a hlavně rychle. Vytvářejte si okruhy

Občas se nám stává, že nechceme, aby naše fotky z party viděl šéf nebo kolegové z práce. Nějaké statusy směřujeme jen na spolužáky a už nejsou pro rodinné příslušníky.

Někteří z nás dokonce mají otevřený profil, aby nás mohli potencionální zaměstnavatelé vidět, ale nechceme, aby viděli vše, že? Naše alba, fotky, statusy a podobně můžeme schovat třemi způsoby.

Zaprvé tím, že je úplně skryjeme, což není optimální, protože to jaksi postrádá logiku. Druhým způsobem je, že u každého statusu či alba vypíšeme seznam osob. Pro které je to skryté. To je přeci otravné a těžko si to představit v praxi. Poslední možností je mít své přátelé rozřazené do okruhů.

Tuto funkci Facebook zavedl těsně poté, co se objevil Google +. Ten měl tento nástroj jako stěžejní funkci, kterou se odlišoval od Facebooku. Samozřejmě, že vše co je populární a na co Facebook nepřišel, rychle zaimplementuje. Je to součástí jeho konkurenční politiky, a tak velice krátce po Googlu + přišel Facebook také se svými okruhy.

Každého přítele, kterého si přidáte nebo už máte dávno přidaného, si můžete zařadit do okruhů. Některé okruhy už máte k dispozici. Má-li vaše škola Facebook stránky nebo vlastní Facebook síť a jste její součástí, tak vám Facebook automaticky nabídne jako okruh tuto síť. To se nemusí týkat pouze školy, ale také zaměstnání a další „zájmových“ skupin. Dále máte defaultně nastavené okruhy jako „Blízcí přátelé“, „Známí“, „Rodina“. Pokud vám toto rozdělení nevyhovuje, tak si můžete vytvořit svoje vlastní okruhy.

Ukážeme vám, jak na to. Opět to není nic složitého, jen je potřeba vědět, kde hledat. A pokud už máte 100, 200, 300 a více přátel, tak věnovat nějaký ten čas na zařazení do okruhů u těch, u kterých to považujete za potřebné.

1. Ve svém profilu klikněte v menu na záložku „Přátelé“.

 q

2. U vybraného přítele si rozklikněte nabídku možností a rovnou je můžete zařadit např. mezi „Blízké přátele“.

 

Nový obrázek (3)a

3. Pokud je chcete přidat do jiného okruhu, tak klikněte na možnost „Přidat do jiného seznamu…“.

 Nový obrázek (6)c

4. Facebook vám nabídne už existující seznamy, z nichž si můžete vybrat nebo si vytvořit nový kliknutím na „+ Nový seznam“. A potvrdíte enterem.

 Nový obrázek (2)

Tímto jste si vytvořili nový okruh, ve kterém je vybraný přítel. A teď názorná ukázka, k čemu takový okruh slouží.

 

1. Například u vašeho statusu kliknete na rolovací menu svého statusu a vyberete si okruh, pro který bude tento status zobrazen. Pokud chcete status zviditelnit pro nově vytvořený okruh, tak klikněte na poslední možnost „Zobrazit všechny seznamy…“ a vyberte si okruh.

 

Nový obrázek (7)d

Stejně to funguje u alb, ale také v nastavení účtu, kde si nastavujete vaši viditelnost. Okruhy využijete u nastavení toho, kdo vás může označovat, kdo vám může komentovat statusy, kdo vám může psát zprávy atd…atd…možnosti tady zahrnují snad všechny varianty.

Publikováno: Neděle, 16 Červen, 2013 autorem Facemag.cz