Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Správci stránek na Facebook budou moci použít miliony obrázků zdarma

Facebook uzavřel smlouvu se Shutterstockem, která umožňuje adminům stránek na Facebooku používat v reklamních kampaních miliony fotografií zcela zdarma. A není to jediná změna: dále bude možné také snáze vyhledat fotku, která nejlépe funguje, změnami projde i aplikace Pages Manager.

Placená reklama na Facebooku se rozvíjí neuvěřitelnou rychlostí a nyní dostala další fantastické vylepšení. Facebook od obrázkové databáze Shutterstock zakoupil hromadnou licenci, která správcům facebookových stránek bezplatně zpřístupní miliony obrázků z databáze k použití ve všech reklamních formátech.

Facebook zpřístupnil adminům stránek miliony obrázků ze Shutterstocku

Správci stránek si nyní pro svou reklamní kampaň mohou vybrat profesionální obrázky ze Shutterstocku.

Tato novinka se společně se dvěma dalšími objevila na stránkách Facebook for Bussiness a jedná se o velmi zajímavé vylepšení. Řada zadavatelů reklamy totiž s volbou vhodné a atraktivní fotky dost bojuje a databáze obrázků jim značně usnadní výběr. Napojení na API umožní vybírat obrázky přímo z nástroje pro tvorbu reklamy.

Facebook zpřístupnil adminům stránek miliony obrázků ze Shutterstocku

A co víc, pro svou reklamní kampaň si nyní můžete obrázků vybrat dokonce několik!

Ve spojení s druhou představenou novinkou teprve výběr obrázku pro reklamu dostává grády: díky nové funkci totiž můžete vybrat až šest rozličných obrázků pro svou reklamní kampaň, a snadno tak sledovat, který obrázek je pro příjemce reklamy nejatraktivnější. Všech šest obrázků samozřejmě může pocházet ze Shutterstocku.

Poslední novinkou jsou úpravy aplikace Pages Manager, která umožňuje spravovat stránky ze svého mobilního zařízení. Kromě opravy existujících bugů přibyly některé novinky: nyní máte například možnost vkládat k jednomu příspěvku více fotek. Změnily se také některé náležitosti ohledně správcovských práv – nyní můžete přes Page Managera upravit práva existujících správců nebo přidat správce nové. Verze aplikace pro Android je obohacena možností označovat uživatele v komentářích a sledovat Page Feed, v iOS nově můžete vytvářet stránky či události.

Druhá a třetí novinka by měly již být k dispozici, nahrávání obrázků z databáze Shutterstock by pak mělo být spuštěno každým dnem.

Zdroj: http://goo.gl/k7y8ZH

Publikováno: Úterý, 27 Srpen, 2013 autorem Facemag.cz