Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Spojí síly Facebook se Samsungem?

Mark Zuckerberg, generální ředitel Facebooku, se tento týden setkal s prezidentem Samsungu Shinem Jongem Kyunem. Diskutovali spolu o tom, jak by jejich dvě společnosti mohly spolupracovat na tom, aby Facebook získával větší příjmy z reklam na mobilních zařízeních.

K čemu potřebuje Facebook zvýšit příjmy z mobilní reklamy? Zuckerberg se zavázal, že investuje do výnosných produktů, které odškodní investory. Ti jsou totiž zklamaní z 37% propadu ceny akcií v porovnání s květnem loňského roku.

Počátky partnerství

V dubnu představil Facebook aplikaci Home. Software pro smartphony, který ulehčuje přístup k funkcím sociální sítě jakou jsou zprávy a aktualizace statusů či fotografie přátel. Prvními výrobci smarpthonů, kteří tuto aplikaci do svých Android zařízení integrovali, byli právě Samsung a HTC. Samsung je také největším prodejcem mobilních telefonů, stejně jako je Facebook největší sociální sítí. Facebook si tak jen vybral rovnocenného partnera.

Facebook Home – jako první ho do svých smartphonů integrovali právě Samsung a HTC.

Druhý Google

Podle deníku The Korea Herald požádal Zuckerberg Samsung, aby vyráběl telefony přátelské k Facebooku. Podle místních pozorovatelů totiž Facebook chce pomalu rozšiřovat své služby a stát se druhým Googlem! No a Google má také významné místo na trhu smartphonů (díky Androidu pochopitelně). Facebook zřejmě okoukává jeho trendy a vrhne se na pole mobilních zařízení.

Samsung ale upřednostňuje pravý Google

Jenže Samsung to tak růžově nevidí. Jeho představitelé návrh nepřijímají moc pozitivně, protože nechtějí pomáhat živit druhý Google. Prostě a jednoduše mají rádi současný Google a nechtějí jít proti němu. Na jednu stranu je to pochopitelné, protože Google jim dodává operační systém Android, na stranu druhou by se měl mít Samsung na pozoru, protože se očekává, že Motorola Mobility, kterou Google získal, již brzy uvede na trh smartphone Moto X.

Jeden z možných konceptů Moto X - nového smarpthonu od Motoroly.

Jeden z možných konceptů Moto X – nového smarpthonu od Motoroly.

Mohli by se tedy jednoho dne Facebook a Samsung postavit Googlu?

Zdroj: http://objevit.cz/partnerstvi-dvou-velikanu-facebook-samsung-t29129

Publikováno: Úterý, 25 Červen, 2013 autorem Facemag.cz