Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Soukromí na Facebooku: Jak se chováme?

Když přijde řeč na téma soukromí na Facebooku, jedná se vždy o velkou věc. Všichni už asi víme, že naše informace na veřejné sociální síti zkrátka nejsou v bezpečí, jen málokdo z nás ale doopravdy zvažuje, co všechno o sobě pustí do světa.

Facebook přitom uživatelům nabízí plnou kontrolu nad informacemi, které o sobě zveřejní a tím, komu je zveřejní, přesto velká část uživatelů tyto informace buď nezná nebo zkrátka nevyužívá. Úroveň, do jaké míry se lidé „vystavují“ na Facebooku přiměla Next Advisor provést výzkum mezi uživateli Facebooku nad osmnáct let. Výsledky zajímavého průzkumu společnost shrnula do pěkné infografiky.

Výzkum přinesl některá překvapivá fakta:

  • Plných 25 % uživatelů přiznává, že mé své posty nastaveny vždy jako Veřejné. Dalších 28 % má jako Veřejné některé ze svých postů.
  • 33 % uživatelů kontroluje nastavení svého soukromí pouze jednou ročně nebo vůbec.
  • 43 % lidí je na Facebooku pod svým občanským jménem.
  • Čtvrtina lidí neví, že Facebook sleduje jejich lokaci.

Více informací v infografice níže:

Soukromí na Faceooku: Jak se chovají uživatelé?

Soukromí na sociálních sítích je velké téma poslední doby – zejména v souvislosti s různými úniky dat. Velká část uživatelů ale rizika podceňuje.

Jaký je váš postoj k soukromí na Facebooku? Myslíte, že by všechny informace měly být veřejné nebo je pro vás pocit soukromí důležitější?

Zdroj: Wearesocialmedia.com

Publikováno: Úterý, 24 Prosinec, 2013 autorem Facemag.cz