Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Soukromé fotky zviditelnila chyba Facebooku. Mezi postiženými je i sám Zuckerberg

Neveřejné fotografie Marka Zuckerbergera a řady dalších uživatelů Facebooku unikly na veřejnost poté, co byla některými uživateli objevena bezpečnostní chyba Facebooku. Technologická chyba související s nástrojem pro hlášení nevhodného obsahu způsobila, že bylo možné zobrazovat neveřejné fotografie ostatních uživatelů, kteří k nim vůbec neměli mít přístup.

Na veřejnost tak kvůli bezpečnostní chybě Facebooku unikly neveřejné (nikoli však skandální) snímky ze soukromé fotogalerie Marka Zuckerbergera. Prohlédnout si je můžete i vy ve fotogalerii na imguru

K neveřejným fotografiím druhých se bylo možné dostat prostřednictvím systému na nahlašování nevhodných fotografií. Zvolil-li uživatel jako důvod nevhodnosti fotografie „nahota nebo pornografie“, umožnil tento nástroj zobrazit další snímky stejného autora z nedávné doby bez ohledu na nastavení jejich soukromí.

Chybu již Facebook opravil a nástroj na reportování nevhodného obsahu obnoví až ve chvíli, kdy si bude plně jist odstraněním všech podobných chyb. Vzniklou situaci Facebook zdůvodnil nedávno prováděnou aktualizací systému. Vaše fotografie by tedy již měly být opět chráněny individuálním nastavením soukromí a žádný únik vašeho soukromí by pravděpodobně neměl hrozit. Soukromým fotkám Marka Zuckerberga již ale nikdo jejich soukromí nevrátí.

[Zdroj: businessinsider.com, mashable.com, forbes.com]

Publikováno: Středa, 7 Prosinec, 2011 autorem Facemag.cz