Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Severní Korea zablokovala Facebook

Severní Korea oficiálně oznámila, že blokuje Facebook, YouTube, Twitter a jihokorejské webové stránky. Uživatelé internetu se v Severní Koreji nedostanou ani na webové stránky se sexuální tematikou či s motivem gamblerství. Tamní totalitní diktatura se snaží těmito opatřeními zlepšit kontrolu nad nežádoucím únikem informací do světa. Rozhodnutí oznámilo severokorejské ministerstvo pošt a telekomunikací minulý pátek.

Přístup k internetu má pouze hrstka Severokorejců, a proto je toto rozhodnutí trochu neefektivní. Už v loňském roce vláda zablokovala komunikační síť pro sdílení fotografií Instagram, neboť údajně obsahuje škodlivé fotografie.

blocklist

Smůla.

Od roku 2013 mají omezený přístup na sociální sítě také cizinci. Přes mobilní telefony se na Facebook či Twitter připojí například ve stalinistickém skanzenu.

V roce 2015 severokorejská vláda odstřihla dočasně mobilního poskytovatele Koryolink, který jako jediný v zemi poskytoval připojení právě turistům. Důvod byl ten, že turisté fotili požár hotelu Koryo a fotografie sdíleli na sociálních sítích. A tomu chtěl severokorejský režim zabránit.

Zdroj / Foto: Mashable

Publikováno: Sobota, 9 Duben, 2016 autorem Facemag.cz