Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Samolepky už i v komentářích

Komentáře na Facebooku budou zajímavější. Sociální síť totiž trochu rozšířila jejich možnosti. Umožnila přidávat do nich samolepky, které znáte ze zpráv.

Možná samolepky znáte a možná ne. Objevily se v aplikaci Messenger a znát je můžete i z webové verze Facebooku. Tito velcí smajlíci ale nikdy nebyli k dispozici mimo zprávy. Až doposud.

Samolepky znáte ze zpráv

Nyní je můžete používat i v komentářích. Budou fungovat úplně stejně jako ve zprávách. Každý má do začátku k dispozici pár samolepek, ale můžete si stáhnout více sad s různými motivy – třeba ve stylu oblíbeného filmu Já padouch 2, zamilovanou sérii či samolepky pro fotbalisty. Sady, které jste si stáhli do zpráv, můžete používat i v komentářích.

Stickers-in-Comments-640x591

„Myslím, že samolepky lidem umožní odpovídat na celou řadu příspěvků zábavnější formou než jen slovy,“ napsal Bob Baldwin z Facebooku. „Nyní můžete snadno ukázat nadšení z příspěvku s dobrou zprávou, rozveselit kamaráda, který je smutný, a vyjadřovat spoustu dalších reakcí.“

Facebook vás na možnost samolepek v komentářích upozorní, jakmile se pokusíte nějaký komentář napsat:

now-you-can-comment-with-a-sticker

Samolepky se v poslední době rozšiřují. Sociální síť je nejdříve představila ve své mobilní aplikaci, v létě loňského roku se pak objevily i na webu. V současné době jsou sice všechny samolepky zdarma, ale není těžké si představit, že by mohly být zpoplatněné.

Zdroj: Mashable

Publikováno: Pondělí, 20 Říjen, 2014 autorem Facemag.cz