Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Rekonstruujete dům? Tady je 5 tipů, na které nesmíte zapomenout!

Chystáte se na rekonstrukci domu? Víme, jak náročné to může být a jak snadno se dá zapomenout na spoustu důležitých drobnosti, které by vám později mohly znepříjemňovat život. Připravili jsme pro vás pět tipů, které vám pomůžou!

window-417926_640

1. Kvalitní žaluzie, co ochrání váš spánek

Spíte v podkroví? Kdo z nás o tom kdy nesnil, že? Fantastický výhled skrze střešní okna na celou krajinu přímo z ložnice. Jenže i romantické pokoje pod střechou mají své nevýhody. Kvůli umístění střešních oken vás celé léto bude trápit otravné sluníčko. A to už o brzkého rána. Ve vašem pokoji bude nesnesitelné horko a s víkendovým spaním do oběda se můžete rozloučit. Proto je při rekonstrukci nutno myslet i na kvalitní žaluzie či rolety. Na trhu se dnes objevuje spousta variant žaluzií (i na míru), které vám mohou pomoci, a dokonce designově pozvednou váš pokoj. Rekonstruujete-li dětský pokojík, mohou vám rolety pomoci i s uspáváním vašeho dítka. Kdo by se bál tmy s postavičkami Disney?
NÁŠ TIP: Mimo zatemnění pokoje myslete i na teplotu. V horkých letních dnech vám mohou pomoci zatemňovací rolety VELUX, které díky hliníkovému povlaku odráží teplo a umožňují zachovávat v ložnici příjemný chládek.

2. Úložné prostory – alfa a omega vašeho bydlení

Pořádné skříně a komody jsou tím nejdůležitějším v našem bytě či domě. Jen tak jsme schopni udržovat pořádek a nezakopávat přes hromady věcí a oblečení. Přesto na to většina lidí při rekonstrukci zapomíná. Řádně si svůj dům projděte a vytyčte si místa, kde budete mít úložné prostory. I to zdánlivě nejmenší místo může skýtat velký potenciál. Výrobci nábytku dnes umí zázraky a vykouzlí vám vestavěnou skříň či úložný prostor na místě, kde byste to nečekali.

3. Kuchyňská linka – pozor na trpaslíky

Někteří výrobci kuchyní, zdá se, zřejmě zamrzli v době ledové a stále si myslí, že průměrný člověk má 150 centimetrů. Zkontrolujte si řádně výšku své budoucí kuchyňské linky a případně si zažádejte o zvýšení. Základní výška kuchyňských linek je totiž stále tou nejmenší možnou a vy tak můžete skončit s mytím nádobí v předklonu. Nejlépe je nechat si postavit kuchyň na míru i s tím, že si určíte výšku linky. Dnes už není žádným problémem mít kuchyně různě členité a dřez si dát třeba do jiné výšky než sporák nebo pracovní prostor.

4. Tapety – už dávnou nejsou komunistickou výzdobou

Plánujete malovat celý dům sami? Zkuste si to rozmyslet a dejte šanci tapetám. Už dávno se nevyrábí jen tři stejné druhy a rozhodně vám po roce nebudou padat ze zdi. Dát na zeď tapetu je mnohem jednodušší než zkoumat a ladit, který odstín barvy se vám bude do pokoje hodit. A pokud jste nároční, na internetu najdete spoustu designových tapet, které můžete snadno doladit s malbou. Pozor, tapety jsou in!

5. Sítě proti hmyzu – v létě nám poděkujete

Další drobný detail, na který se při rekonstrukcích či stavbách snadno zapomíná. Ale kolikrát jsme si chtěli číst při otevřeném oknu, či se dívat na televizi a mít otevřené francouzské okno na zahradu? Sítě proti hmyzu vám budou sloužit dlouho a umožní vám užívat si léto naplno. Navíc už dávno se nejedná o estetickou příšernost, ale v mnoha případě je můžete sladit právě se zmiňovanými žaluziemi. Tuto vychytávku vám třeba umožní žaluzie od firmy VELUX, která vám dokonce dá na výběr z několika žaluzií či rolet, takže nebudete odkázáni na jeden typ.

Publikováno: Úterý, 5 Prosinec, 2017 autorem Facemag.cz