Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Reálná jména uživatelů jsou základ. Firemní účty na Google+ nejspíš neuvidíme

Před časem Google+ vymazal velké množství firemních profilů svých uživatelů. Podle jeho pravidel můžete používat jen svá skutečná jména – žádné přezdívky ani pseudonymy. Google tak chce zabránit zvýšenému spamování a vzniku falešných účtů. Facebook má pro používání jmen v názvu profilů podobně přísná pravidla.

Vedení Googlu se rozhodlo, že ani přes nesouhlas svých uživatelů prozatím neustoupí a použití reálného jména bude vyžadovat i nadále. Do této chvíle to fungovalo tak, že pokud Google “přistihl” někoho při používání falešného jména nebo pseudonymu, účet mu byl okamžitě smazán. Nyní je k dispozici 4 denní “obhajovací” lhůta, během které se bude daný případ řešit.

Všechna pravidla, která při používání Google+ musíte dodržovat naleznete zde: http://www.google.com/intl/cs/+/policy/content.html

Pravidla pro jména na Facebooku hovoří podobně

Stejně jako na Google+, i na Facebooku musíte uvádět své skutečné jméno. Podle pravidel musí každé jméno uživatele obsahovat tyto náležitosti:

  • Musí být uvedeno jméno a příjmení. Namísto celého jména se nesmí používat monogram. Přezdívky lze uvádět, pokud jsou variací jména nebo příjmení, avšak pouze ve formátu „Jméno ‚Přezdívka‘ Příjmení“.
  • Jméno musí být napsáno pouze pomocí znaků jednoho jazyka.
  • Jméno nesmí obsahovat žádné tituly, symboly, čísla, nezvykle použitá velká a malá písmena ani interpunkci.

Je zakázáno vydávat se za někoho jiného, a aby Facebook donutil své uživatele k používání skutečných jmen, omezil počet změn, které mohou provést. Každý si tak musí dobře rozmyslet, zda je změna jména opravdu nutná (například po svatbě), nebo je to jen jakási rozmařilost. Facebook prý každou změnu kontroluje a jména, která odporují pravidlům neschválí. Otázkou je, nakolik je to skutečně pravda.

Google+ je pro firemní účty zatím tabu

Využívání služeb Google+ prostřednictvím firemních účtů je prozatím naprosto vyloučeno. V takových případech Google založené firemní účty nekompromisně maže. Firmy, které používají více služeb společnosti Google, jako je například Google Documents nebo Google Apps, by jistě komunikaci prostřednictvím Google+ uvítalo.

Co si o tom myslíte? Mají všichni vaši přátelé svá uvedená jména na Facebooku v požadovaném tvaru? Rádi byste používali Google+ i na svých firemních účtech?

Zdroj:

www.lupa.cz
www.facebook.com

Publikováno: Pátek, 19 Srpen, 2011 autorem Facemag.cz