Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Pronájem bytů v Praze: historické centrum nebo příroda?

Pokud někdo vysloví jméno Praha, vybaví se metropole v samém srdci Evropy. Bohatá na historii, památky, na kulturní možnosti zábavy a vyžití. Pro mnohé je to místo, kam se sjíždějí lidé za studiem a za prací. Nejen z Česka, ale i ze zahraničí. Přece jen – sídlo s prestižní adresou v Praze je určitá známka exkluzivity v posuzování ze strany okolí. Ať už jsme v Praze z jakéhokoliv důvodu, dříve či později začneme v případě častých pobytů uvažovat o ubytování.

Pronájem bytů v Praze se těší oblibě

Společným zájmem všech hledajících skupin je nalézt v Praze odpovídající ubytování, kvalitní, ale především v odpovídající cenové hladině. Tím je myšleno ve vztahu k finančním možnostem osoby, jaký finanční obnos je ochotná, coby náklad na ubytování, investovat. Značná část zájemců se proto zajímá o ubytování ve formě pronájmu bytu nebo nemovitosti. Důvody pro toto rozhodnutí mohou být různé. Od situace, kdy se dotyčný zájemce o bydlení v Praze nově přistěhoval za prací, přes ubytování studentů po dobu jejich studia, až po jednotlivce nebo rodiny, kteří neuvažují o investici do vlastního bydlení a s formou bydlení v pronájmu jsou spokojeni. Tím pádem zájem o byty k pronájmu v Praze neustále stoupá.

Historické centrum – záruka prestiže

Setkat se můžeme i se situací, že si pražské byty k pronájmu cíleně vybírají i zájemci, kteří by si mohli dovolit vlastnit nemovitost z vlastních prostředků, přesto je ale láká bydlení v blízkosti nebo přímo v centru města. Především z důvodu určité prestiže, kterou jim bydlení v centru Prahy dodá. Pravdou ovšem je, že pražské byty k pronájmu jsou častěji vyhledávané mimo centrum, na řadě sídlišť, kterými je Praha obklopena. A tyto destinace, kde vznikají nová sídliště na okraji hlavního města, se stále více rozprostírají do okolí. A tak se ona takzvaná Velká Praha neustále rozšiřuje.

Atraktivnost lokality určuje cenu

V mnoha případech se můžeme dostat do kontrastu sídlišť například z 50. let vůči nově vznikajícím sídlištím v okrajových lokalitách, vybudovaných v době nedávné. Rozdílu roků výstavby odpovídá i kvalita a vybavení takových bytů. Což se odráží celkem pochopitelně na rozdílných nákladech, spojených s užíváním a bydlením v těchto domech nebo bytech. I když i v tomto případě existuje určitý paradox. A opět je to na vrub už několikrát zmíněné atraktivnosti lokality. Tak se pak setkáme s tím, že například ceny za pronájem v lokalitě jako je Žižkov či Vinohrady i přes své stáří v ceně pronájmu předčí ceny pronájmu za byt například na sídlišti ve Stodůlkách nebo v Letňanech. Tentokrát nemluvě o specifiku, jako je například pronájem nemovitosti v satelitních místech v širokém okolí Prahy.

Je ale pravda, že odpovídající bydlení ve formě pronájmu v Praze sežene dle svých možností většina ze zájemců. Nabídky realitních kanceláří a agentur jsou toho dokladem. Pro pronájem bytů Praha naleznete širokou nabídku, a to od garsonek až například po byt velikosti 4+1. Můžete vybírat, zda má jít o byt vybavený či nikoliv, máte možnost volby i například požadované lokality a podobně. A stejně tak v nabídce naleznete i byty luxusní, s vybavením, které uspokojí skutečně každého, byť náročného, zájemce. V nabídce si vybere opravdu každý.

Publikováno: Sobota, 5 Duben, 2014 autorem Facemag.cz