Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Příběh o Facebooku a ukradeném elektrokole

Českým internetem zahýbal příběh, ve kterém hrálo hlavní roli ukradené elektrokolo, komunita firemního profilu na Facebooku a sdílení příspěvku. Nechyběly ani komentáře zpochybňující pravost celé události jako reklamní tah virálního charakteru.

Tři mouchy jednou ranou. Tak by se dala nazvat akce, která rozčeřila jinak poměrně klidné hladiny českých internetových vod. Sociální síť Facebook totiž pomohla k nalezení ukradeného elektrokola, k vypátrání jeho zloděje a navíc přispěla k dobré (a možná nechtěné) virální reklamě okradeného prodejce.

Příběh elektrokola: Jak to všechno začalo?

Na firemním profilu jedné elektroprodejny v Praze, která měla minulý týden na Facebooku přibližně 550 fanoušků, se v úterý 22. listopadu objevil příspěvek informující o odcizení drahého elektrokola z pražské prodejny, fotka zloděje z kamerového systému a prosba o pomoc v pátrání po kole a po zloději.

Informace doznala velkého úspěchu, alespoň pokud jde o počet sdílení a komentářů na Facebooku. Elektrokolo bylo shodou několika tipů a náhod do tří dnů nalezeno v jednom pražském bazaru. Bylo mírně poškrábané, s novou cenovkou, ale v pořádku. Veškeré zjištěné informace o krádeži byly spolu s důkazy předány policii.

Prodejcům dorazilo v průběhu tří dnů, kdy si jejich status a fotka žily svým vlastním internetovým životem, několik dotazů na autora tak skvělé virální kampaně. Příspěvek na Facebooku byl sdílen do současné chvíle již 1641krát a obdržel 208 komentářů a 123 liků.

Co z příběhu slavného elektrokola vyplývá?

Ve výsledku můžeme každopádně konstatovat, že Facebook pomohl vypátrat jedno ukradené elektrokolo, jeho zloděje a přispěl nemalou měrou ke zviditelnění jeho prodejce. Zároveň ukázal na to, že fanoušci jsou velmi všímaví a neodpouštějí skrytou reklamu. A není se čemu divit, že po nepříliš vydařené virální kampani SuperVáclav je ve vzduchu cítit nejistota.

Publikováno: Úterý, 29 Listopad, 2011 autorem Facemag.cz