Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Představujeme Facebook Paper

Už zítra, tedy 3. února 2014, spustí Facebook svou nejžhavější novinku: čtečku zpráv Paper. Paper je ale více než jen to: díky téhle čtečce se zkrátka dozvíte nejnovější události jak ze života vašich přátel, tak z celého světa.

Paper by měl vzniknout jako samostatná aplikace a právě od zmíněného třetího února bude ke stažení v Apple Store.

Nejlepší příběhy přímo do vašeho iPhonu

Paper vám slibuje jedno: přenést ty nejzajímavější a nejaktuálnější příběhy přímo na váš iPhone. Paper je zároveň prvním krokem Facebooku do světa médií a to v souladu s prohlášením Marka Zuckerberga, který prohlásil, že chce z Facebooku vytvořit online zpravodajství číslo jedna.

Díky Facebook Paper budete mít přístup k příběhům ze světa i z okruhu svých nejlepších přátel – a to, co se vám na čtečce zobrazí, záleží jen na vás. Facebook totiž svou zpravodajskou čtečku vytvořil tak, aby bylo možné ji maximálně personalizovat – jen vy tedy určujete, jaké příběhy se k vám dostanou. Můžete si přitom vybírat ze široké škály témat a zájmů a vytvářet vlastní sekce.

Facebook slibuje příjemné ovládání i „papírový“ design

Jestli na něčem Facebook opravdu zapracoval, pak je to vzhled a celková estetičnost Paperu. O jeho vzhledu, který má imitovat opravdový papír, jsme se již zmiňovali. Dále vás ale určitě potěší, že veškeré ovládání Paperu bude probíhat prostřednictvím přirozených, snadných pohybů, a že při prohlížení příběhů nebudete ničím vyrušováni. Všechna videa a fotky navíc budou prezentovány ve vysokém rozlišení.

Ale dost už slov – koukněte se na toto prezentační video:

Zdroje: Wearesocialmedia.com

Publikováno: Neděle, 2 Únor, 2014 autorem Facemag.cz