Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Potřebujete být online, chcete si chatovat, ale zároveň nechcete, aby vás někteří lidé viděli? U Facebooku je možné všechno

Tu situaci znáte, potřebujete být pro některé lidi online, chcete si s němi chatovat. Zároveň nechcete, aby vás viděli kolegové z práce, přítel či přítelkyně, anebo kamarád, kterému jste právě řekli, že nemůžete, protože nejste u PC.

I s těmito překážkami můžete v klidu chatovat a nemusíte mít strach, že se ukáže pravý opak toho, co jste říkali. Všichni víme, že chat na Facebooku můžeme vypnout nebo zapnout. Už ale moc nevíme, jak detailně si můžeme Facebook chat vyladit na konkrétní osoby. V podstatě jsou k dispozici tři varianty, jak si personifikovat chat.

První varianta předpokládá, že máte přátelé rozdělné do okruhů, tak jak to je u Google +. Ostatně okruhy na Facebooku jsou okopírovány právě od Google +. Jestliže máte přátele rozdělené do okruhů, tak podle stejného formátu máte přátele rozdělené i v chatu. Pro každou skupinu si můžete nastavit, zda chcete, aby vás viděli nebo ne. Více o této možnosti se budeme věnovat v článku zabývajícím se přímo „okruhy“.

Druhá varianta je, že si v pokročilém nastavení zvolíte, koho chcete, aby vás viděl. Jak na tuto variantu si ukážeme v návodu níže.

Třetí varianta je podobná té předchozí. Také pracujete v pokročilém nastavení, ale zvolíte si, koho chcete, aby vás neviděl. Níže je návod, jak na to. Je to úplně jednoduché.

1. Klikněte na ikonku „Možnosti“ v pravé dolní části pod oknem s chatem.

aa

2. Zvolíte možnosti „Pokročilé nastavení“.

bb

3. Vyberete přátele, u kterých nechcete, aby vás viděli a dáte „Uložit“.

cc

4. Nebo si vyberete přátele, které chcete, aby vás viděli a dáte „Uložit“.

dd

 

Publikováno: Neděle, 16 Červen, 2013 autorem Facemag.cz