Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Poráží Twitter Facebook? Ano, ale jen co se týče nakupujících teenagerů

Faceboook utrpěl porážku od Twitteru na poli online nakupování teenagerů. V nedávném průzkumu měli teenageři sdělit, jakou sociální síť upřednostňují, když přijde na nakupování online, a Twitter s přehledem  zvítězil, když ho za nejoblíbenějí síť označilo 26 % respondentů.

Facebook mu nicméně stále funí na záda s 23 % a dělí se tak o druhé místo s Instagramem. Růst popularity Instagramu odnáší Twitter i Facebook: první jmenovaný ztrácí na popularitě 4 %, největší sociální síť na světě má dokonce ztrátu 10 % za posledních šest měsíců.

Zdá se, že rostoucí obliba Twitteru na úkor Facebooku nikoho příliš nepřekvapuje – jedná se o dlouhodobý trend, který lze sledovat už několik let. Dokládá to i graf, který sestavil Statista na základě údajů Piper Jaffray:

Twitter je mezi teenagery populárnější než Facebook

Graf ukazuje klesající oblibu Facebooku mezi teenagery a rostoucí preferenci Twitteru.

Opravdu je Facebook za zenitem?

Mrzí vás, že vaše oblíbená síť ztrácí popularitu? Nezapomínejte ovšem, že výše uvedená data se skutečně týkají pouze chování při online nákupech. Nevypovídají nic o celkové popularitě té které sociální sítě – o té mnohem lépe vypovídá třeba počet uživatelů, který u Facebooku již atakuje neuvěřitelný počet 1,5 miliardy uživatelů.

Navíc není jasné, kolik nákupů online se prostřednictvím sociálních sítí opravdu uskuteční, data ovšem vypovídají, že to není moc.

Je pravdou, že Twitter je mezi teenagery stále populárnější, ale také je fakt, že 94 % teenagerů, kteří mají účet na Twitteru, se zároveň pohybují i na Facebooku. Celkovou náladu v této skupině také ovlivňují veřejné manifesty jejich vrstevníků, jako třeba Ruby Karp, které vyjadřují jejich námitky vůči největší sociální síti. Ačkoliv se počet teenagerů na Facebooku ustálil, nedochází k jeho masovému opouštění.

Je čím dál populárnější říkat, že Facebook už naše mladší generace nebaví. Ve skutečnosti si ale Facebook na popularitu mezi mládeží rozhodně stěžovat nemůže…

Zdroj: http://mashable.com

Publikováno: Úterý, 29 Říjen, 2013 autorem Facemag.cz