Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Po testech na mobilech Facebook zkouší „trending“ témata i na své verzi pro počítač

V červnu Facebook oznámil, že chystá spuštění řady novinek, které by měly přispět k rozvíjení konverzací na stránce. Vypadá to, že společnost své sliby hodlá dodržet.

Jedná se především o testování nového prvku „Trending“ témat, jak je známe například z Twitteru. O novince poprvé informoval The Wall Street Journal a připojil následující screenshot:

Facebook testuje zavedení Trending Topics

Screenshot, který poskytl The Wall Street Journal, napovídá, jaká bude podoba i umístění nových „Trending Topics“.

Co k tomu říká mluvčí Facebooku? „ Právě probíhá malý test jednotky v newsfeedu, která zobrazuje témata, která jsou momentálně na Facebooku populární. Nyní je tento prvek přístupný pouze malému procentu uživatelů z USA a stále se nachází v raných fázích vývoje. V případě, že bychom chtěli prvek zpřístupnit šišrí veřejnosti, budeme o tom ještě informovat.“

Facebook se snaží dohnat Twitter v oblasti diskusí o aktuálních událostech

Facebook k současnému stavu věcí míří již několik měsíců. V červnu spustil hashtagy (o jejichž nevalných výsledcích si můžete přečíst tento článek), které měly uživatelům umožnit vyhledávat příspěvky a diskuse na konkrétní téma. Ve stejném čase společnost prohlásila, že „ chce spustit sérii prvků, které zviditelní některé zajímavé diskuse, které lidé vedou nad veřejnými událostmi, lidmi a tématy.“ V srpnu se poté „Trending Topics“ začala zobrazovat některým uživatelům mobilní verze Facebooku.

Navigace, založená na aktuálních trendech, je logicky propojená s hashtagy, proto se zdá zvláštní, že Facebook s jejím spuštěním čeká několik měsíců po uvedení hashtagů.  Nicméně, dynamika interakcí a pochodů na Facebooku může být dost odlišná od dynamiky Twitteru, proto je logické, že se Facebook testováním na malé skupině uživatelů ujišťuje, zda jeho nový koncept dává smysl a může fungovat.

Zdrojhttp://goo.gl/oKj6IH

Publikováno: Pátek, 6 Září, 2013 autorem Facemag.cz