Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Platby přes Facebook přichází na mobily

Již dříve tohoto roku vydal Facebook prohlášení, ve kterém říká, že zahájil testování platformy pro mobilní platby. Tato platforma by umožňovala uživatelům provádět internetové transakce za pomoci Facebooku.

Pokud jste si někdy kupovali na Facebooku herní kredit nebo Facebook Dárek, sociální síť již stejně má uložené číslo vaší kreditní karty. Společnost se rozhodla tohoto faktu využít a obohatit Facebook prvkem, který by jedním kliknutím vyplnil platební informace, takže by uživatel při placení přes mobil nemusel vytahovat svou kreditní kartu.

Nové tlačítko otestují vybrané obchody

Den, kdy bude tento prvek spuštěn – v první vlně aspoň pro iOS aplikace pro Mosaic a JackThreads, se přiblížil. Facebook uzavřel s PayPalem, Stripem a Braintree partnerství, které umožní provoz tlačítka „Autofill with Facebook“, tedy automatického vyplňování informací z vašeho facebookového účtu. Tlačítko by již na výše zmíněných aplikacích mělo být dostupné od pondělí, pro aplikace dalších obchodů a značek se uvolní v blízké budoucnosti.

Spuštěny mobilní platby přes Facebook

Tlačítko Facebooku umožní snadnější uskutečňování nákupů přes Internet – stačí kliknout a automaticky se vyplní vaše platební údaje

Když uživatel Facebooku klikne na tlačítko, do objednávky se vyplní platební informace, které má již Facebook v databázi. Tlačítko vlastně zkracuje a zjednodušuje proces nákupu, což je podstatný faktor pro to, aby zákazník vůbec nákup dokončil – čím zdlouhavější a složitější je objednávání zboží, tím je pravděpodobnější, že zákazník objednávku vůbec nedokončí.

Nové tlačítko, propojující internetové obchody s Facebookem, jen dokazuje současné trendy: stále rostoucí počet uživatelů Facebooku, ale i přesun centra zájmu sociální sítě i dalších společností od stolních počítačů k přenosným, agilnějším mobilním zařízením. Právě ta se stávají platofrmou budoucnosti a chytré společnosti si to dobře uvědomují.

Zdroj: http://wearesocialmedia.gr/auto-fill-with-facebook-coming-soon/

Publikováno: Čtvrtek, 26 Září, 2013 autorem Facemag.cz