Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Personální agentury monitorující váš pohyb na Facebooku získávají více moci

Uživatelé Facebooku, kteří nemají nastavené soukromí, mohou být v budoucnu nemile překvapeni. Americké personální agentury totiž dostaly od The U.S.Federal Trade Commission více pravomocí k uchovávání dat uživatelů internetu. Následně budou všechny zjištěné údaje používat pro kontrolu a prověřování uchazečů o zaměstnání.

Nejeden zaměstnavatel si v dnešní době své budoucí i stávající zaměstnance „proklepává“ na internetu. Tyto činnosti za ně samozřejmě provádějí i specializované agentury. To, co se ale stalo v minulých dnech, znamená, že personální agentury v USA dostávají větší moc.

I přesto, že své choulostivé informace z Facebooku před pracovním pohovorem odstraníte, se tedy může stát, že si vás budoucí zaměstnavatel nechá prověřit a najde informace, či fotky, které jste už dávno smazali. V tom případě budete o zaměstnání nejspíš žádat marně.

Internet je v dnešní době nenahraditelný zdroj informací i zábavy. Všichni uživatelé by si ale měli uvědomit, jaké komentáře, fotky a videa veřejně publikují. Už teď bylo obtížné z internetu některé choulostivé informace smazat, ale s touto změnou ze strany The U.S.Federal Trade Commission, se celá situace kolem toho, jak druzí můžou nakládat s vašimi daty, komplikuje.

Jak to na vás působí? Hlídáte si svou internetovou stopu, nebo je vám to jedno? Je to zásah do soukromí? Dočkáme se takového opatření i v Česku?

Zdroj:

www.allfacebook.com

Publikováno: Úterý, 21 Červen, 2011 autorem Facemag.cz