Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Otázky na Facebooku, získejte odpovědi od lidí kterým důvěřujete

Chcete-li získat od svých přátel doporučení, radu nebo tip jednoduše se zeptáte otázkou, kterou vložíte do svého „stavu“. Nyní přišli vývojáři Facebooku s novým nástrojem dotazování tzv. Ouestions (otázky), který mohou ke komunikaci využívat uživatelé i firemní stránky.

Díky Questions (Otázkám) máte možnost vkládat otázky (bez odkazu), které se zobrazí na vaší zdi. K položené otázce můžete přiřadit i možnosti odpovědí – Facebook však ihned zobrazí okno s Facebook Pages (Facebook stránky), které odpovídají uvedeným odpovědím. Otázku můžete také položit konkrétním přátelům pomocí „Ask Friends“ (zeptat se přátel) z vašeho seznamu všech přátel, nikoli z vámi vytvořených seznamů.

Přátelé, kteří mají Ouestions (Otázky) aktivovány, mohou na vaši otázku odpovědět, nebo zvolit funkci “Follow” (sledovat) a o celém dění kolem vaší otázky budou průběžně informováni. Důležité je však zmínit, že tento nástroj není jakkoliv zabezpečen. Na otázku se vám tedy mohou dostat i odpovědi přátel vašich přátel a možná budete i obětí spamu různých Fan stránek.

Pokud chcete sledovat Questions (Otázky) vašich přátel najdete tuto možnost na „hlavní stránce“ vašeho účtu v levém sloupci. Přehled Otázek nabízí i otázky a odpovědi vašich přátel i přehled Otázek, které jste použil vy.

Jak aktivovat Facebook Questions?

Pokud vám Facebook možnost aktivace nenabízí, přepněte si Facebook do angličtiny (účet, nastavení účtu, jazyk, english (UK)). Následně se na profilové stránce účtu Questions zobrazí. V české verzi nejsou prozatím Questions (Otázky) dostupné.

Zdroj: Allfacebook.com

Publikováno: Pondělí, 11 Duben, 2011 autorem Facemag.cz