Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Opustí Facebook pravidlo skutečných jmen?

Facebook právě oslavil své desáté narozeniny a vypadá to, že se chystá trochu experimentovat – musí se snažit, aby si udržel svou popularitu v rychle se měnícím světě sociálních sítí. Co chystá nyní?

Makr Zuckerberg nedávno poskytl Bloomberg Bussinessweek rozhovor, v němž mluvil o budoucnosti Facebooku. Podle tohoto rozhovoru bychom v budoucnu měli očekávat některé nové aplikace z dílny Facebook Creative Labs.

Co je ale zajímavé je fakt, že Facebook zvažuje zavedení větší anonymity na těchto aplikacích. Přitom Facebook byl první sociální sítí, která kladla důraz právě na skutečné jméno svých uživatelů. S tímhle přístupem taky Facebook fungoval hodně dlouho. Časy se ale mění a vypadá to, že se Facebook bude muset přizpůsobit.

Proč Facebook mění taktiku?

Možná jsou za tím nedávné průzkumy, které ukázaly, že Facebook ztrácí mladé uživatele. Ti prchají nejčastěji na Instagram a Snapchat. Snapchat staví na nápadu dočasnosti všech zpráv (po přečtení se samy smažou) a na Instagramu lidé vystupují pod přezdívkami – na obou sítích tedy mají uživatelé pocit mnohem větší anonymity, než na Facebooku.

Facebook se tedy možná, ve snaze zůstat „cool“ pro mládež, rozhodl odložit právě lpění na autentické identitě – aspoň pro své nové aplikace. I když to zdaleka neznamená, že se uživatelé budou moci přihlásit pod jakýmkoliv jménem, jedná se o zajímavý posun a možná i změnu perspektivy na celém internetu. Možná se anonymita opět stane oceňovanou a vyzdvihovanou hodnotou…

Zdroj: Wearesocialmedia.gr

Publikováno: Čtvrtek, 6 Únor, 2014 autorem Facemag.cz