Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Opouští opravdu teenageři Facebook? Možná ne

Na přelomu roku ovládla média zpráva, že Facebook opouštějí mladí lidé mezi 13 a 17 lety. Mnozí předpovídali Facebooku zánik, protože mladá generace se s ním už neztotožňuje a ta starší… prostě stárne. Nové výzkumy ale ukazují, že nic není tak žhavé.

Tak například studie Pew Research Center zjistila, že na Facebooku má stále účet 73 % amerických teenagerů – lidí ve věku mezi 12 a 17 lety. Tyto informace doplňuje studie The Cassandra Report, která hlásí, že celých 66 % mladých lidí mezi 14-34 lety stále patří do skupiny uživatelů, kteří Facebook navštěvují „často“ – víckrát, než jednou denně.

Čím může být tedy způsoben dojem, že mladí lidé z Faceboou odcházejí? Jedná se spíš o to, že jak Facebook stále roste, dominanci pomalu přebírají starší lidé – zkrátka jich na Facebooku přibývá více než teenagerů. Těm v poslední době mnohem víc učarovávají jiné sítě – Twitter, Instagram, ale hlavně YouTube.

Mimochodem, už zmíněná studie od Pew Research Center přinesla další zajímavé poznatky o Facebooku. Mezi ně patří třeba tyhle perličky:

  • 64 % uživatelů navštěvuje Facebook denně; v roce 2010 to bylo jen 51 % uživatelů.
  • 39 % uživatelů Facebooku má 100 a méně přátel, 15 % více než 500. Průměrný počet přátel je 338 a medián 200 – to znamená, že polovina lidí na Facebooku má méně něž 200 přátel a polovina více než 200 přátel.
  • 10 % lidí aktualizuje svůj status jednou denně, 4 % víckrát denně. 25 % uživatelů svůj status neaktualizuje nikdy.
  • 19 % lidí mezi 18-29 lety dostalo někdy žádost, aby si odstranilo jinou osobu z přátel. Toto číslo klesá na 10 % ve věku mezi 30 a 49 lety, 7 % u lidí mezi 50 a 64, a 5 % u lidí starších 65 let. Nejčastěji se onou „nechtěnou“ osobou stává nějaký přítel nebo bývalý partner a žádost nejčastěji pochází od někoho z přátel nebo současného partnera.

Je pro vás některá z těchto informací překvapivá?

Zdroje: Allfacebook.com, Wearesocialmedia.gr

Publikováno: Pátek, 7 Únor, 2014 autorem Facemag.cz