Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Online hry podporují motivaci i útěk od reality

Hry patřily vždy spíše do dětského světa. S rozvojem moderní techniky a příchodem internetu se hraní her probudilo do nové podoby a rozšířilo se z dětí i na dospělé. Fenoménem doby se pak staly hlavně online hry, které je možno hrát přes internet s opravdovým soupeřem. Za počítačem tak hry online hrají většinou děti a muži, staly se však zábavou i spousty žen.

Herní všehochuť

Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Online hry jsou však často spojovány s násilím a střílením, jak si mnoho nezasvěcených milně domnívá. Na své si však přijdou milovníci karet, sportu, logických her a i těch akčních. Své mozkové buňky mohou hráči rozvíjet při strategických hrách, postřehové hry pak zase podporují reakce hráče, u oddechových her si užijete příjemnou relaxaci. Na serveru Hry.cr pak najdete celou řadu kategorií, jako i například speciálně hry pro dívky. A velkou výhodou je pak to, že všechny online hry jsou zde zdarma.

Útěk od reality

Mnoho lidí hraje hry online právě z toho důvodu, že takzvaně vypnou a utečou od problémů všedních dnů. Při hraní her se hráči najednou ocitnou ve zcela jiném světě, ve kterém mohou dokonce potkat i podobně smýšlející jedince. To jim umožní například hry pro dva, kdy jim počítačového soupeře nahradí lidská bytost a kromě toho, že si spolu mohou zasoutěžit, se mohou i spřátelit nebo spolu alespoň komunikovat prostřednictvím chatu či za pomoci mikrofonu a sluchátek.

Rozvoj motivace

Dle různých průzkumů bylo zjištěno, že online hry vedou k vyšší úrovni vnitřní motivace. Jedná se především o motiv objevování, sounáležitosti, rozvoje a úspěchu. Hráči se snaží motivovat sami sebe, pokořit soupeře a dosáhnout co nejlepších výsledků.

Hry jsou pro hráče činností maximální koncentrace a doby, kdy se mohou stát ve virtuálním světě někým jiným, někým, kým by vnitřně nebo veřejně chtěli být.

Publikováno: Pátek, 7 Březen, 2014 autorem Facemag.cz