Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Odložte to na později

Facebook plánuje získávat si pro sebe ještě více vašeho času. Tedy aspoň se to tak zdá z nové funkce, kterou právě testuje. Chce, abyste trávili více času prohlížením novinek.

Podle nedávno uniklých screenshotů společnost testuje funkci, která by umožnila uživatelům ukládat odkazy sdílené na Facebooku pro pozdější prohlédnutí. Pokud znáte aplikace Pocket nebo Instapaper, jistě si tuto funkci dokážete výborně představit. Tyto dvě aplikace nabízejí snadný způsob, jak si uložit články a další obsah, na který se chcete podívat později. A právě těmto aplikacím se funkce „Read it later“ podobá.

Je to poměrně jednoduché

U sdílených odkazů uvidíte ikonku malé záložky. Na tu stačí kliknout a odkaz bude uložen do seznamu dostupného v menu vaší facebookové aplikace.

Odkaz si uložíte pomocí ikonky. Všechny uložené odkazy pak můžete spravovat v aplikacích.
Odkaz si uložíte pomocí ikonky. Všechny uložené odkazy pak můžete spravovat v aplikacích.

Účel je jasný. Lidé už nebudou ignorovat něco, co nemají čas číst. Bude jim stačit uložit si odkaz a vrátit se k němu, až budou mít chvilku volna.

V současné době je funkce dostupná pouze malému počtu uživatelů. Je to stejné jako s ostatními novými funkcemi, které kdy Facebook uvedl. Otázka, zda se rozšíří mezi všechny běžné uživatele či nikoliv, zatím stále visí ve vzduchu.

Zdroj: Objevit.cz

Publikováno: Pátek, 29 Listopad, 2013 autorem Facemag.cz