Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Ochránci přírody díky Facebooku dopadli pytláky

Floridští ochránci přírody dopadli pytláky, kteří se na Facebooku chlubili svou kořistí. Lovci doplatili na svou vlastní hloupost – domnívali se, že na ně úřady nedosáhnou a nenajdou fotky, videa a aktuální stavy, které publikují na svůj Facebook. Právě Facebook ale úředníkům posloužil jako důkazní materiál.

Sami uživatelé Facebooku upozornili příslušné úřady na to, že některý z jejich známých spáchal trestný čin. Na Floridě si za každý takový tip, který lidé předají ochráncům zvířat, mohou vydělat až 100$.

Brian Spuler v červnu harpunoval robala jednopruhého, jehož lov je v této době přísně zakázán. Spuler si na svůj Facebook přesto hrdě vystavil fotky mrtvého zvířete a následně i pokrm, který z něj připravil. O několik dní později byl zatčen a dostal pokutu 350$.

Nutkání lidí chlubit se na internetu svými “úlovky” pomáhá vyšetřovatelům k jejich dopadení.
Brian Spuler uvedl, že vyšetřovatelé porušili jeho soukromí a že netušil, že je lovení robala v červnu protizákonné. Nicméně připustil, že ke svému profilu povolil veřejný přístup. “Každý den vídám na Facebooku fotky lidí, kteří veřejně užívají marihuanu a kokain a já dostanu pokutu kvůli rybě?“ stěžuje si Spuler.

Co si myslíte? Je správné používat Facebook k dopadení pytláků a zločinců?


Zdroj:

www.allfacebook.com

Publikováno: Čtvrtek, 4 Srpen, 2011 autorem Facemag.cz