Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Obnovení hesla na Facebooku? Pomohou přátelé

Je běžnou praxí, aby klíče od vašeho domu měl pro jistotu ještě nějaký váš důvěryhodný známý. Jen tak pro případ nouze. A co pokud jde o zálohování přihlašovacích údajů na Facebook?

Věrní přátelé

Sociální síť ve čtvrtek oznámila, že uvolnila nový způsob, jak obnovit heslo s malou pomocí svých přátel. „Called Trusted Friends“ dá třem až pěti vašim přátelům přístup k vašemu účtu, pokud máte problémy s přihlášením.

Společnost tento zkušební koncept představila nejdříve v roce 2011 pod názvem „Trusted friends“ (věrní přátelé).

„Toto řešení poskytuje uživatelům další způsob, jak obnovit své heslo, a mohou si vybrat, kterou metodu použijí,“ uvedla mluvčí Facebooku. „Kromě toho, zatímco můžete zapomenout odpovědi na své kontrolní otázky (nebo žádnou ani otázku nenastavit), nikdy nezapomenete na to, kdo jsou vaši přátelé.“

3 kódy

Když není učet přístupný, Facebook posílá různé číselné kódy skupině vašich důvěryhodných kontaktů. Pokud máte v seznamu tři přátele, budete potřebovat získat od nich všechny tři kódy. Ale pokud jich máte vybraných pět, stačí i v tomto případě 3 kódy.

„Doporučujeme uživatelům vybrat si přátele, kterým mohou věřit, a zároveň takové, u kterých je nepravděpodobné, že by se domluvili a získali přístup k vašemu účtu. Stejně tak byste nedali klíče od vašeho domu někomu, kdo vás může vykrást.“

Důvěryhodné kontakty lze vybrat pomocí nastavení zabezpečení v rámci svého účtu kdykoliv. Jakmile jsou jména uvedena, Facebook jim to oznámí, aby mohli být připraveni vstoupit do hry a pomoci, když přijde ten správný čas.

Odstranění nebo nárůst problémů?

Jistě, společnost říká, že to „odstraní problémy s odpovídáním na bezpečnostní otázku nebo s vyplňováním dlouhých webových formulářů, abyste dokázali, kdo jste,“ ale nebude nakonec zapojení přátel trvat ještě delší dobu? Co když jeden z kontaktů spí nebo není doma?

Facebook se v reakci na to vyjádřil, že „i když můžete věřit svému dlouholetému příteli, který je na dlouhodobém pobytu v Borneu, lepší volbou by mohl být výběr lidí, o kterých víte, že je budete mít na blízku.“

A není skoro lepší zapamatovat si tu odpověď na bezpečnostní otázku?

Zdroj: mashable.com

Publikováno: Neděle, 2 Červen, 2013 autorem Facemag.cz